Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: auginame pilietišką kartą, kuriai rūpi žalia Lietuva

2020-10-08

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene susitiko su „Judumo be taršos“ iššūkio laimėtojais – ketvirtokais iš Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos.

Rugsėjo mėnesį Prezidentas kartu su Valstybės pažinimo centru prisijungė prie Europos judumo savaitės ir pakvietė visos Lietuvos moksleivius dalyvauti „Judumo be taršos“ iššūkyje  – suburti klasę ir savaitę į mokyklą, ekskursijas, būrelius ar pas draugus keliauti įvairiausiomis aplinkos neteršiančiomis priemonėmis – dviračiais, riedlentėmis, paspirtukais. Originalias idėjas moksleiviai fiksavo ir siuntė konkursui. Laimėtojų klasę šalies vadovas pasikvietė į Prezidentūrą, vaikų laukė ir edukacinė programa Valstybės pažinimo centre.

Ketvirtokai iš Klaipėdos sau išsikėlė iššūkį, kurį pavadino „Aplink“. Trokštantys be taršos apkeliauti visą žemės rutulį, savo tikslo siekti jie pradėjo nuo trumpesnių atstumų – dviračiais apvažiavo mokyklą, jos stadioną, aukščiausią Klaipėdos kalną, patyrė, kad judėti be taršos ne tik sveika ir smagu, bet ir pilietiška.

„Didžiuojuosi Jumis – ir kaip komanda, ir kiekvienu atskirai. Tik nebūdami abejingi ir po žingsnelį keisdami savo kasdieninius įpročius, mes kartu sukursime švarią Lietuvą, kurioje visiems gera gyventi. Esate teisūs – visi dideli darbai pradedami nuo mažų. Net ir mažas indėlis svarbus, kad mūsų Lietuva būtų žalesnė. Net ir mažas žmogus gali padaryti neįsivaizduojamus dalykus. Esate tikri ateities lyderiai, tikiu, kad Jūsų siekiai vienądien apjuos ne tik Klaipėdą, bet ir visą Žemės rutulį!“ – sveikindamas vaikus sakė Prezidentas.

Susitikimo metu vaikai uždavė šalies vadovui įvairių klausimų – ne tik apie Prezidento vaikystę, jų bendrą gimtąjį miestą, pomėgį važinėti dviračiu, bet ir apie didžiausius iššūkius, su kuriais jam tenka susidurti darbe. Prezidentas prisipažino, kad būdamas tokio amžiaus apie gamtosaugą dar negalvojo, tad jam labai džiugu matyti apie tai jau mąstančius dešimtmečius: „Jūs būsite tie žmonės, kurie išsaugos Lietuvą žalią, nes jau šiandien tuo rūpinatės. Linkiu, kad tokie judumo iššūkiai netruktų vos dieną, o kad Jums norėtųsi tą dieną kuo dažniau pakartoti.“

Judumo savaitės iššūkyje dalyvavo 61 mokykla iš 34 Lietuvos miestų ir miestelių.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.10.08 15:07

Atgal