Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas ambasadoriams: kviečiu kartu stabdyti nelegalią migraciją per Baltarusiją

2021-08-11

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį nuotoliniu būdu susitiko su Turkijos, Afganistano, Egipto, Indijos, Irako, Pakistano ir Togo ambasadoriais, akredituotais Lietuvai. Su jais aptarė naujausią situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ir kovą su nelegalia migracija.

Prezidentas kalbėjo apie Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę ataką į ES siunčiant nelegalius migrantus. Jis akcentavo, kad į Lietuvą ir kitas ES valstybes nelegaliu būdu per Baltarusiją bandantys patekti migrantai A. Lukašenkos režimo yra išnaudojami politiniams tikslams.

„Tie, kurie organizuoja prekybą žmonėmis, yra nusikaltėliai. Kviečiu jus kartu stabdyti nelegalią migraciją ir padėti savo piliečiams saugiai grįžti namo. Taip pat būtina kovoti su dezinformacija ir žmonių išnaudojimu. Todėl svarbus bendras ES ir Artimųjų Rytų valstybių atsakas“, –  kalbėjo Prezidentas.

Susitikime dalyvavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Rustamas Liubajevas ambasadoriams pristatė detalią informaciją apie nelegalios migracijos srautus ir naujausią situaciją Lietuvos pasienyje su Baltarusija.  

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.08.13 14:49

Atgal