Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas aptarė regioninio ir tarptautinio saugumo klausimus su Kanados Ministru Pirmininku ir Šiaurės Makedonijos vadovu

2020-02-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, lankydamasis Miuncheno saugumo konferencijoje, susitiko su Kanados Ministru Pirmininku Justinu Trudeau ir Šiaurės Makedonijos Prezidentu Stevo Pendarovskiu.

Susitikime su Kanados Ministru Pirmininku J. Trudeau kalbėta apie saugumo situaciją Baltijos šalyse, transatlantinę darbotvarkę, apsikeista vertinimais dėl Rusijos keliamų grėsmių euroatlantiniam saugumui. Aptarta situacija Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimo iššūkiai, taip pat liepos mėnesį rengiama Ukrainos reformų konferencija Vilniuje. „Padėkojau Kanadai, kuri, būdama atsakinga transatlantinės šeimos nare, reikšmingai remia Baltijos šalių saugumą, dalyvaudama EFP misijoje“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Susitikime su Šiaurės Makedonijos vadovu Prezidentas išreiškė paramą šios šalies europinei integracijai ir pabrėžė reformų, susijusių su teisės viršenybe ir žmogaus teisėmis, būtinybę. Prezidentas pasiūlė tęsti dalijimąsi gerąja patirtimi, ypač strateginės komunikacijos srityje, ir išreiškė palaikymą Šiaurės Makedonijos provakarietiškai politikai. Lietuvos vadovas darsyk pabrėžė, jog visiškai pritaria, kad Šiaurės Makedonija yra pasirengusi pradėti derybas dėl narystės ES.

„Vakarų Balkanų valstybių integracija į Europos Sąjungą ir NATO yra geopolitinės svarbos žingsnis, prisidėsiantis prie visos Europos valstybių stabilumo ir saugumo regione sustiprinimo“, – sakė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.02.14 16:49

Atgal