Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas aptarė Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo galimybes

2020-10-19

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Šveicarijos Nacionalinės tarybos pirmininke Isabelle Moret ir aptarė regiono saugumo situaciją, blogėjančią padėtį Baltarusijoje, su Astravo atomine elektrine susijusius klausimus, taip pat dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, kovą su klimato kaita ir koronaviruso sukeltas pasekmes.

Pasak Prezidento, agresyvi Rusijos politika išlieka esminiu veiksniu, neleidžiančiu mūsų kaimyninei valstybei suvereniai priimti sprendimo dėl savosios ateities. Baltarusijos likimą turėtų formuoti tik Baltarusijos žmonių valia. Baltarusijos koordinavimo taryba yra esminė opozicijos institucija, galinti palaikyti dialogą, vedantį į naujus, demokratiškus rinkimus.

Lietuva sveikina Šveicarijos sprendimą prisijungti prie Europos Sąjungos sankcijų aukščiausiems Baltarusijos pareigūnams ir savo ruožtu taip pat plečia nacionalines sankcijas. Lietuva kartu su Latvija ir Estija į sąrašą įtraukė dar 100 asmenų.

Susitikime aptartos ir dvišalio dialogo stiprinimo galimybės. Prezidentas pabrėžė, kad abipusės perspektyvos nėra pilnai išnaudotos inovacijų ir ekonominio bendradarbiavimo srityse. Taip pat Lietuva ir Šveicarija vienodai mato kovos su klimato kaita svarbą ir, turint galvoje Šveicarijos patirtį žaliosios energetikos sektoriuje, anot Prezidento, reikia dėti visas pastangas, kad būtų intensyviau bendradarbiaujama, siekiant ambicingų tikslų klimato kaitos srityje.

Valstybės vadovas akcentavo, kad Lietuva imasi reikšmingų žingsnių kovoje su klimato kaita: iki 26 proc. energijos gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Mūsų šalis pritaria Europos Sąjungos siekiui iki 2030 m. sumažinti anglies dvideginio išmetimą 55 proc., tačiau, siekiant šio tikslo, privalu užtikrinti ekonomikos ir pramonės konkurencingumą ir sąžiningą finansinės naštos pasidalijimą.

Šveicarijos parlamentas sudarytas dviejų rūmų – Nacionalinės tarybos, kurią sudaro 200 deputatų, ir Kantonų tarybos, kurią sudaro po 2 žmones iš kiekvieno kantono.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.10.19 17:24

Atgal