Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas aptarė energetinės nepriklausomybės projektus su Europos Komisijos vicepirmininku Marošu Šefčovičiumi

2019-07-19

Penktadienis, liepos 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda oficialaus susitikimo su Europos Komisijos vicepirmininku Marošu Šefčovičiumi metu didžiausią dėmesį skyrė energetinės nepriklausomybės projektų aptarimui. Šalies vadovas padėkojo svečiui už asmeninį indėlį ir paramą, stiprinant Lietuvos ir regiono energetinį saugumą ir integraciją į Europos Sąjungos energetinę rinką.

„Šiandien ypač svarbi vieninga ir stipri Lietuvos bei visų Baltijos šalių pozicija elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa klausimu. Siekiame sklandaus ir greito sinchronizacijos projekto įgyvendinimo, numatyto įvykdyti iki 2025 metų“, – sakė Prezidentas ir pridūrė, kad šiam itin reikšmingam geopolitiniam tikslui pasiekti reikalinga Europos Komisijos parama.

Siekdamas aktyviai dalyvauti įgyvendinant projektą, Prezidentas pateikė pasiūlymą steigti specialaus Europos Sąjungos koordinatoriaus poziciją Baltijos šalių sinchronizacijai. Šį klausimą šalies vadovas teigė aptarsiąs ir su naujuoju Latvijos Prezidentu Egilu Levitu per liepos 23 dieną vyksiantį darbo vizitą.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime pabrėžė Europos Sąjungos paramos svarbą Lietuvos pozicijai dėl Astravo atominės elektrinės keliamos grėsmės ir aptarė galimybes visos Bendrijos lygiu įtvirtinti vienodų sąlygų taikymą elektros prekybai su trečiosiomis šalimis.

Paskutinį kartą Lietuvoje M. Šefčovičius lankėsi 2017 m. gegužės mėnesį.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.07.19 10:11

Atgal