Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas apie Lietuvos narystę JT Žmogaus teisių taryboje: tai galimybė pademonstruoti lyderystę žmogaus teisių srityje

2021-10-14

Ketvirtadienio vakarą Lietuva buvo išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 metų terminui. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė padėką tarptautinei bendruomenei už pasitikėjimą mūsų šalimi ir pabrėžė, kad tai bus puiki galimybė Lietuvai pademonstruoti lyderystę žmogaus teisių srityje.

„JT Žmogaus teisių taryba įkvepia mus ginti žmogaus teises, identifikuoti jautriausias vietas ir ieškoti sprendimų. Lietuva yra pasirengusi panaudoti savo tarptautinę patirtį žmogaus teisių srityje ir prisijungti prie JT Žmogaus teisių tarybos bendruomenės kaip visateisė narė“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, Lietuva skirs ypatingą dėmesį žmogaus teisių gynėjų apsaugai, vaiko teisėms, neįgaliųjų teisėms, taip pat žmogaus teisėms konfliktų zonose. 

„Mes ir toliau ginsime moterų ir mergaičių teises, taikių susirinkimų ir susivienijimų laisvę, religijos ir tikėjimo laisvę ir stengsimės užtikrinti prieigą prie informacijos ir žurnalistų saugumą“, – teigė Prezidentas. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.15 14:57

Atgal