Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas apie kelių finansavimo pertvarką: būtinas lėšų skirstymo depolitizavimas

2021-09-28

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu. Susitikime aptarti kelių finansavimo sistemos ir viešojo transporto sistemų pertvarkų, taip pat regionų bendradarbiavimo su Susisiekimo ministerija klausimai.

Prezidentas su ministru aptarė Susisiekimo ministerijos parengtą Kelių plėtros ir priežiūros programos finansavimo įstatymo pakeitimo projektą. Šalies vadovo dar prieš metus pasiūlytais įstatymo pakeitimais siekiama įtvirtinti savivaldybių kelių projektų tvarumo principus.

„Svarbu, kad savivaldybės pačios galėtų prognozuoti lėšų panaudojimą tęstiniams projektams, o vietinės reikšmės keliams būtų didinamas finansavimas“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, supaprastinus Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų skirstymą, savivaldybės nebebūtų priverstos laviruoti tarp skirtingų programų reikalavimų. Naujasis projektas atspindi šiuos esminius principus.

Prezidentas su ministru taip pat aptarė viešojo transporto pertvarką, kuri padėtų viešąjį transportą organizuoti sklandžiau bei pritrauktų daugiau keleivių.

„Turime visokeriopai skatinti savivaldybių regioninį bendradarbiavimą, atsižvelgiant į geruosius pavyzdžius. Vietinio ir tolimojo viešojo transporto politikos sutelkimas vienose rankose ir Susisiekimo ministro lyderystė bei adekvatus finansavimas galėtų būti viena iš priemonių tikslui pasiekti“, –  sakė Prezidentas.

Šalies vadovas su ministru sutarė, kad sprendimo būdas pritraukti daugiau keleivių galėtų būti didesnė valstybės biudžeto parama: investicijos į reisų dažnumą, reguliarumą ir transporto priemonių kokybę, taip pat efektyvesnis geležinkelių sistemos išnaudojimas, vieningo bilieto sistema. Pasak šalies vadovo, prioritetas turėtų būti skiriamas ES gaminamoms ar teikiamoms nulinės emisijos priemonėms.

Prezidentas kaip vieną aktualiausių einamųjų klausimų pažymėjo būtinybę užtikrinti projekto „Rail Baltica“ tęstinumą, laikantis Lietuvos ambicijos iki 2026 m. nutiesti geležinkelio jungtis ne tik iki Latvijos sienos, tačiau ir nuo Vilniaus iki Lenkijos sostinės Varšuvos.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.09.28 15:10

Atgal