Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Naujienos

Prezidentas pasveikino Prancūziją Bastilijos dienos proga

2020-07-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Prancūzijos Respublikos Prezidentą Emmanuelį Macroną ir visus prancūzus nacionalinės šventės – Bastilijos dienos – proga. Pasak šalies vadovo, šie metai ženklina svarbią istorinę sukaktį Lietuvos ir Prancūzijos dvišaliuose santykiuose – prieš 100 metų gegužės 11 d. Prancūzija de facto pripažino atkurtą mūsų valstybę. Prancūzija ir šiais laikais išlieka patikima Lietuvos partnere ir sąjungininke.

Prezidentas ir pirmoji ponia lankėsi pilietiškumo ir patriotiškumo stovykloje

2020-07-13

Pirmadienio popietę Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė lankėsi vaikų ir jaunuolių pilietiškumo ir...

Prezidentas – Kruonio HAE nebus naudojama Astravo AE naudai

2020-07-13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE), kur aptarė...

Šalies vadovas pasveikino Juodkalniją Valstybės dienos proga

2020-07-13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Juodkalnijos Prezidentą Milo Djukanovičių Juodkalnijos nacionalinės šventės – Valstybės dienos – proga ir palinkėjo šaliai ir visiems jos žmonėms sveikatos, vienybės ir klestėjimo. „Kitais metais minėsime jau 15-ąsias Lietuvos ir Juodkalnijos diplomatinių santykių užmezgimo metines. Per mūsų susitikimą šių metų kovo mėnesį Vilniuje galėjome pasidžiaugti nuosekliai stiprėjančiais Lietuvos ir Juodkalnijos dvišaliais santykiais ir aptarti aktualius tarptautinės politikos klausimus“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Šalies vadovas pasirašė įstatymą dėl Lukiškių aikštės

2020-07-10

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė Seimo priimtą Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą. „Įstatymo priėmimo procese įžvelgiu daug trūkumų. Į įstatymo rengimą nebuvo įtraukti visuomenės atstovai, kompetentingos institucijos, paveldosaugos ekspertai. Seime jis buvo svarstomas skubos tvarka, tokiu būdu dar labiau apribojus galimybes suinteresuotiems asmenims ir institucijoms pateikti savo nuomones ir vertinimus. Istorinė atmintis – neatsiejama kultūros dalis, tai yra nacionalinė Tautos vertybė. Todėl tiek Seimo, tiek kitų institucijų...

Prezidentas lankysis Kruonio HAE

2020-07-10 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį, liepos 13 d., 10 val., lankysis nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbią reikšmę turinčioje Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Vizito metu šalies vadovas bus detaliai supažindintas su šio unikalaus Lietuvos energetikos objekto veikla, svarba Lietuvos ir regiono elektros energetikos sistemos patikimumui, planuojamomis Kruonio HAE plėtros galimybėmis, bus aptartos Astravo AE keliamos grėsmės.

Prezidentas ir Airijos Ministras Pirmininkas aptarė ES biudžeto derybas ir pandemijos padarinių šalinimo strategijas

2020-07-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Airijos Ministru Pirmininku (Taoiseach) Micheáliu Martinu. Pokalbio metu aptarta ES darbotvarkė ir artėjanti Europos Vadovų Tarybos darbo sesija liepos 17-18 dienomis. Šalių vadovai apsikeitė pozicijomis dėl Tarybos pasiūlyto Daugiamečio ES biudžeto ir Europos gaivinimo fondo skirstymo gairių.

Prezidentas grąžina Seimui pakartotinai svarstyti įstatymus, numatančius pokyčius valstybės ir savivaldybių valdomoms bendrovėms

2020-07-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti...

Lietuva ir Estija sutarė siekti didesnio finansavimo iš ES biudžeto Baltijos šalims

2020-07-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Estijos Ministru Pirmininku Jüriu Ratasu. Pokalbyje aptarti šiuo metu aktualiausi klausimai: pasirengimas artėjančioms deryboms Europos Vadovų Taryboje liepos 17 d., Astravo AE saugumo užtikrinimo ir elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto eiga, kova su dezinformacija ir bandymais perrašyti istoriją.

Prezidentas telefonu kalbėjosi su Ispanijos Premjeru

2020-07-08

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ispanijos Ministru Pirmininku Pedro Sanchezu...

Informacija atnaujinta 2021.09.25 14:45