Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Naujienos

Prezidentas pasveikino Maltą Nepriklausomybės dienos proga

2020-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Maltos Respublikos Prezidentą George‘ą Vellą Maltos nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga. „Mūsų šalis sieja šilti dvišaliai santykiai, grįsti abipuse pagarba ir vertybėmis, bei rūpinimasis mūsų žemyno ateitimi. Susidurdamos su šalių sienas peržengiančiais iššūkiais, Lietuva ir Malta vieningai sprendžia iškilusius klausimus“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl profesoriaus R. Pakalnio mirties

2020-09-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl profesoriaus, miškininko, aplinkosaugininko ir paveldosaugininko, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Romo Pakalnio mirties.

Prezidentas: partizanus vienijo laisvės siekis ir teisingumo troškimas

2020-09-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė dalyvavo Lietuvos partizanų...

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje atidarymo proga

2020-09-20

Brangūs laisvės kovų dalyviai, Gerbiami iškilmių dalyviai, susirinkome prie į žemę įsmeigto kalavijo, kad pagerbtume praeities didvyrius. Šiandien prisimename tuos, kurie negailėdami savęs kovojo už Lietuvos laisvę, ir tuos, kurie šioje kovoje pražuvo – pašauti girių tankmėje, susprogdinti žeminėse, paniekinti miestelių aikštėse.

Prezidentas: būtina nepamiršti – sienas galima uždaryti iš abiejų pusių

2020-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda. Pokalbis skirtas apsikeisti nuostatomis dėl Baltarusijos valdžios pareiškimo uždaryti sienas su Lietuva, Lenkija ir Ukraina. Prezidentai aptarė situaciją šalių pasienyje su Baltarusija ir pabrėžė, kad jokių aktyvių veiksmų, pagrindžiančių grasinimus iš Baltarusijos pusės, nesiimta – nėra jokių faktinių Baltarusijos sprendimų uždaryti sienas. Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai dirba įprastu režimu, o judėjimas per Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktus vyksta įprasta tvarka.

Prezidentas pasveikino Lietuvos ir pasaulio žydų bendruomenę judėjų Naujųjų metų proga

2020-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Lietuvos ir viso pasaulio žydų bendruomenę su judėjų Naujųjų metų švente Roš ha-šana. Izraelio žmonėms šalies vadovas palinkėjo ištvermės, stiprybės ir sveikatos, kovojant su COVID-19 pandemijos plitimu ir jos padariniais, o Lietuvos ir viso pasaulio žydams – gražių, saldžių švenčių, visokeriopos sėkmės ir gerovės. „Gyvename iššūkių kupinu laikotarpiu, tačiau šventės visada primena pamatines vertybes, negandas nukeliančias į antrąjį planą. Šiandien svarbu nepamiršti, kokią galią turi dalijimasis gerumu, palaikymas ir vienybė. Sėkmingų ir taikių...

Prezidentas kviečia jungtis prie Europos judumo savaitės renginių

2020-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia šalies žmones minėti Europos judumo savaitę. Rodydamas...

Šalies vadovas pasveikino Čilę Nepriklausomybės dienos proga

2020-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Čilės Respublikos Prezidentą Sebastiáną Piñerą Čilės Respublikos Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo šaliai ir jos gyventojams sveikatos, vienybės ir klestėjimo. „Mūsų šalis sieja draugiški dvišaliai santykiai bei sėkmingas bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose ir kitose daugiašalėse organizacijose. Veikdami išvien sprendžiame taikos ir saugumo pasaulyje užtikrinimo bei globalias problemas, tokias kaip COVID-19 pandemijos sukelti iššūkiai, klimato kaita, tvarus vystymasis“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Lietuva ir Turkija mini 90-ąsias diplomatinių santykių metines

2020-09-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Turkijos Respublikos Prezidentą Recepą Tayyipą Erdoğaną...

Prezidentas: esame atkūrę labai gerus santykius su Lenkija, priešaky – dvišaliai projektai

2020-09-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu, darbo...

Informacija atnaujinta 2021.12.08 13:51