Lietuvos Respublikos Prezidentas
Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

Prezidentas įstatymų iniciatyvas ekonomikai skatinti Seime siūlo nagrinėti ypatingos skubos tvarka

2020-05-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pateikė ir pasiūlė Seimui ypatingos skubos tvarka svarstyti teisėkūros pasiūlymus, kuriais atsižvelgiant į neigiamą koronaviruso pandemijos poveikį siekiama laikinai padidinti darbuotojų pajamas, skatinti vartojimą ir išsaugoti darbo vietas. Seimui priėmus Prezidento siūlomus įstatymų pakeitimus dėl šių paprastai ir greitai veikiančių ekonomikos skatinimo priemonių, dirbančiuosius, vaikus auginančias ir mažiausias pajamas gaunančias šeimas šiemet pasiektų maždaug 500 mln. eurų.

Prezidentas: pasinaudokime proga nubrėžti naują Rytų partnerystės politikos perspektyvą

2020-05-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charlesu Micheliu. Pokalbyje daugiausia dėmesio skirta Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimui, Astravo AE saugos klausimams, deryboms dėl Daugiametės finansinės programos ir Europos atsigavimo fondo.

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl rašytojo E. Ignatavičiaus mirties

2020-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl rašytojo, dramaturgo, aktoriaus, aktyvaus Sąjūdžio dalyvio Eugenijaus Ignatavičiaus mirties. „Netekome ne tik puikaus rašytojo, aktoriaus, bet ir drąsaus, principingo žmogaus, kuris rinkosi laisvės ir tiesos kelią. E. Ignatavičius gyvenimas ir jo veikla reikšmingi ne tik Lietuvos kultūrai, bet ir istorinės atminties išsaugojimui“, - teigia šalies vadovas.

Šalies vadovas pasveikino Norvegiją Konstitucijos dienos proga

2020-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Norvegijos Karalių Haraldą V nacionalinės šventės – Konstitucijos dienos proga. Prezidentas pasidžiaugė Lietuvą ir Norvegiją siejančiais glaudžiais dvišaliais ryšiais ir abipusiu supratimu bendradarbiaujant daugiašaliais formatais. Lietuva yra dėkinga už Norvegijos įsipareigojimus stiprinant mūsų šalies saugumą ir apginamumą.

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai 100-ųjų Popiežiaus Jono Pauliaus II gimimo metinių proga prisimena jo asmenybę ir veiklą

2020-05-17

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda paskelbė laiškus šventojo Jono Pauliaus II 100-ųjų gimimo metinių proga. 1920 metų gegužės 18-ąją Vadovicėse gimė Karolis Voityla, vėliau tapęs šventuoju popiežiumi Jonu Pauliumi II. „Mes, lietuviai ir lenkai, skiriame šventojo Jono Pauliaus II asmenybei didžiulę reikšmę. Jis mums yra simbolis, istorijos liudytojas, tačiau jame pažįstame ir mūsų regiono laisvės bendrakūrėją. Jo pirmoji apaštališkoji kelionė į Lenkiją ir jos metu ištarti skambūs žodžiai „Tenusileidžia Tavo dvasia ir atnaujina šios žemės veidą“ turėjo įtakos ne tik...

Prezidento vizito Kaune dėmesio centre – kultūra

2020-05-15

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene viešėjo Kaune, būsimojoje 2022...

Prezidentas: laikinam mokesčių sumažinimui ir paramai šeimoms – 500 mln. eurų

2020-05-15

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į neigiamą koronaviruso pandemijos (COVID-19)...

Šeimos dieną Diana Nausėdienė kviečia skaityti vaikams

2020-05-15

Nuo 1994 metų Jungtinių Tautų Organizacijos sprendimu gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena. „Šeima – tai...

Pokalbyje su Pasaulio lietuvių bendruomene – dėmesys lituanistiniam švietimui užsienyje

2020-05-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu bendravo su Pasaulio lietuvių bendruomenės...

Prezidentas: raginu Europos Komisiją sutelkti visas jėgas dėl Astravo AE saugumo iki veiklos paleidimo

2020-05-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen, su kuria aptarė Astravo AE klausimą, būsimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, derybų dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos ir kovos su COVID-19 sukeltomis socialinėmis ir ekonominėmis pasekmėmis klausimus.

Informacija atnaujinta 2020.06.02 09:27