Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl V. Šerėno mirties

2019-05-10

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Vytauto Šerėno mirties. Pasak valstybės vadovės, V. Šerėnas tapo neatsiejama mūsų šalies humoro pasaulio dalimi, o su jo vestomis ir kurtomis „Dviračio žiniomis“ gyveno visa Lietuva. Sveikas humoro jausmas ir taikli politinė satyra išliks V. Šerėno vizitine kortele, kurią visada prisiminsime. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva neteko itin talentingo, kūrybingo ir intelektualaus kūrėjo.

Jauniesiems Lietuvos išradėjams – išskirtinis Prezidentės dėmesys

2019-05-10

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalies atstovais, jaunaisiais pasaulinių mokslo...

Šalies vadovė pasveikino dainininkę N. Tallat-Kelpšaitę jubiliejaus proga

2019-05-10

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino dainininkę Nijolę Tallat-Kelpšaitę 80-ojo gimtadienio proga. „Esate populiariosios muzikos legenda, daug metų džiuginanti Lietuvą savo dainomis. Jūsų balsas, daugeliui puikiai pažįstamos melodijos ir šiandien yra ypatinga dovana Jus mylinčiai ir vertinančiai publikai bei vis naujoms klausytojų kartoms“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Rumunijoje – lyderių diskusija dėl ES ateities

2019-05-09

Europos dieną ES pirmininkaujančios Rumunijos mieste Sibiu Europos lyderiai diskuoja dėl pagrindinių Europos Sąjungos...

Prieš EP rinkimus – ES Prezidentų kvietimas balsuoti atsakingai

2019-05-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisijungė prie visų Europos Sąjungos šalių Prezidentų kreipimosi į Europos žmones. Vokietijos Prezidento Franko-Valterio Steinmeierio iniciatyva parengto ir Europos dieną išplatinto kreipimosi tikslas likus dviem savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų pakviesti piliečius atsigręžti į pamatines ES vertybes, prisiminti savo europietišką tapatybę ir atsakingai prisiimant atsakomybę už Europos ateitį balsuoti EP rinkimuose.

Prezidentė pasveikino Vengrijos vadovą su jubiliejumi

2019-05-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Vengrijos Prezidentą Janosą Aderį 60-ies metų jubiliejaus proga. „Jubiliejų pasitinkate antrą kadenciją eidamas labai svarbias ir atsakingas Vengrijos Prezidento pareigas. Linkiu Jums nestokoti jėgų, ryžto ir įkvėpimo siekiant šaliai svarbių tikslų ir toliau sėkmingai atstovaujant visų Vengrijos gyventojų interesams“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė pasveikino Izraelį Nepriklausomybės dienos proga

2019-05-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, savo ir visų Lietuvos žmonių vardu, pasveikino Izraelio Valstybės Prezidentą Reuveną Rivliną su 71-ųjų Izraelio Valstybės nepriklausomybės metinių proga minima Yom Haatzmaut švente. Kaip teigiama sveikinime, Izraelis Lietuvai – svarbi ir artima valstybė, su kuria sieja ne tik stiprūs žmogiškieji ir istoriniai ryšiai, bet ir aktyvus bendradarbiavimas daugelyje abiems šalims aktualių sričių. Vertinami tiek augantys dvišaliai Lietuvos ir Izraelio ryšiai, tiek darbas santykių su Europos Sąjunga lygiu.

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei EBPO

2019-05-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Ekonominio...

Prezidentė grąžino Seimui savivaldos savarankiškumą varžantį įstatymą

2019-05-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurios įpareigoja savivaldybes privalomai steigti seniūnijas, nepaisant tarptautiniuose dokumentuose ir Konstitucijoje įtvirtinto vietos savivaldos savarankiškumo, o finansinę steigimo naštą užkrauna visiems Lietuvos gyventojams. Įstatymas prieštarauja Europos vietos savivaldos chartijai, kuri garantuoja savivaldybėms teisę pačioms nusistatyti administracinę struktūrą, užtikrinančią veiksmingą valdymą ir paslaugų teikimą bei atitinkančią vietos gyventojų poreikius.

ES lyderiai diskutuos dėl ES ateities

2019-05-08 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, ketvirtadienį, gegužės 9 d., išvyksta į Sibiu miestą...

Informacija atnaujinta 2020.09.21 18:20