Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Naujienos

Prezidentas: Vilniaus regionas pasirengęs pradėti vakcinaciją jau šį sekmadienį

2020-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda pirmadienį paskyrė Vilniaus regiono aktualijoms....

Prezidentas teikia Seimui svarstyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nario kandidatūrą

2020-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Energetikos įstatymu, teikia Seimui svarstyti Mato Taparausko kandidatūrą į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) narius. M. Taparauskas yra sukaupęs 6 metų darbo Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje ir vadovavimo Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriui patirtį, specializavęsis nagrinėjant infrastruktūrinių sektorių kainodaros, reguliavimo, aplinkosaugos bei investicijų ir jų finansavimo klausimus. 

Prezidentas pirmadienį skirs Vilniaus regiono aktualijoms

2020-12-18 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda pirmadienį, gruodžio 21 d., skirs svarbiausiems Vilniaus regiono klausimams ir problemoms aptarti. Prezidentūros darbo susitikimai vyks nuotoliniu būdu. Šalies vadovui labiausiai rūpima tema – COVID-19 pandemijos regione valdymas, situacijos įvertinimas ir pasiruošimas vakcinacijai.

Nacionalinių maldos pusryčių tradicija tęsiama ir per karantiną

2020-12-18 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene tęsia Nacionalinių maldos pusryčių...

Šalies vadovas pareiškė užuojautą dėl buvusio Šveicarijos Prezidento Flavio Cotti mirties

2020-12-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą Šveicarijos Konfederacijos Prezidentei Simonettai Sommarugai dėl buvusio šalies vadovo Flavio Cotti netekties. „Prezidentas Flavio Cotti žmonių atmintyje išliks kaip ryžtinga asmenybė, tikėjusi ir palikusi didelį indėlį puoselėjant globalaus pasaulio ir daugiašališkumo viziją“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

Prezidentas kreipiasi į Teisėjų tarybą dėl kandidatų į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjus

2020-12-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą su prašymu patarti dėl teikimo Seimui skirti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus Artūrą Driuką ir Egidiją Tamošiūnienę Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjais. Šalies vadovo vertinimu, šie puikiai žinomi ir gerbiami teisėjų bendruomenės nariai yra nepriekaištingos reputacijos, pasižymi išskirtine asmenine ir profesine kompetencija, taip pat yra sukaupę solidų teisinio darbo stažą.

Prezidentas: skiepijimas nuo COVID-19 Lietuvoje turi būti pradedamas gruodžio 27-ąją

2020-12-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, su kuria aptarė Europos Komisijos planą gruodžio 27 dieną visoje Europos Sąjungoje pradėti ES piliečių vakcinavimą nuo koronaviruso. Europos medicinos agentūrai gruodžio 21 dieną autorizavus „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19, vakcina ES šalis pasieks iki gruodžio 26 dienos. Šią naujieną Lietuvos vadovui ketvirtadienio rytą patvirtino Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen biuras. Prezidento nuomone, jau kitą dieną Lietuvoje turi būti pradėtas vakcinavimas. 

Prezidentas padėkojo tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojams už Lietuvos garsinimą

2020-12-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasveikino tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų...

Šalies vadovas pasveikino Konstitucijos egzamino nugalėtojus

2020-12-16

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė nuotoliniu būdu susitiko su šių...

Prezidentas: atnaujintas pensijų įstatymas užtikrins nuoseklų pensijų augimą ir mažins senjorų skurdą

2020-12-16

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Socialinio draudimo pensijų pakeitimo įstatymą, kuris sudaro prielaidas 2021 metais indeksuoti pensijas ir taip užtikrinti jų didėjimą. Įgyvendinus įstatymą, kitais metais pensijos augs 9,6 proc., o vidutinė mėnesio pensija didės 38 eurais. Ilgalaikį pensijų augimą Prezidentas laiko viena pagrindinių priemonių, mažinant senjorų skurdo lygį ir garantuojant vyresnio amžiaus žmonių socialines bei ekonomines teises. Valstybės vadovo iniciatyva 2020 ir 2021 m. įgyvendinamas spartesnis pensijų didinimas, nukreiptas į siekį, kad pensijos augtų greičiau nei...

Informacija atnaujinta 2021.03.02 10:28