Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Pianistei M. Rubackytei – Prezidentės sveikinimas jubiliejaus proga

2019-05-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pianistę Mūzą Rubackytę 60-ojo gimtadienio proga. „Esate apdovanota unikaliu talentu pajusti muziką ir įtaigiai perteikti ją klausytojams. Grodama prestižinėse užsienio scenose pelnėte jų meilę ir pripažinimą, o už profesinį meistriškumą ir aukštos meninės kultūros pavyzdį – savo mokinių ir kolegų pagarbą“, – rašoma šalies vadovės sveikinime. Pasak Prezidentės, sėkminga kūrybinė pianistės veikla šiandien leidžia mums didžiuotis Lietuva ir matyti ryškius lietuviškumo ženklus pasaulinėje muzikos erdvėje.

Lietuva augina sėkmingo verslo ateitį

2019-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė kasmetinę mokomųjų mokinių bendrovių mugę-konkursą,...

Šalies vadovė dalyvaus Ukrainos Prezidento inauguracijoje

2019-05-17 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, gegužės 20 d., vyksta į Kijevą, kur dalyvaus naujojo...

Prezidentė pasveikino Norvegiją Konstitucijos dienos proga

2019-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Norvegijos Karalių Haraldą V Konstitucijos dienos proga. Pasak Prezidentės, Norvegijos, kaip Lietuvai svarbios valstybės partnerės ir sąjungininkės, reikšmė nuolat auga. Aktyvų politinį šalių dialogą sustiprino pastaraisiais metais sutvirtėjęs Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas gynybos srityje.

Prezidentė lankysis mokinių bendrovių mugėje

2019-05-16 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, gegužės 17 d., 11 val., Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, atidarys kasmetinę mokinių verslumo mugę. Į mugę suvažiuos 44 moksleivių komandos – 176 mokiniai, 44 mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų ir kitų vietovių su savo sukurta produkcija: technologinėmis naujovėmis, gaminiais iš medžio, atsipalaidavimui skirtais akiniais, apsauginiais kuprinių apdangalais, sausais šampūnais ir kitokiais produktais.

Žurnalistas Š. Černiauskas išbrauktas iš valstybės apdovanotųjų sąrašo

2019-05-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Valstybės apdovanojimų įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė Šarūną Černiauską iš valstybės apdovanotųjų sąrašo, jam pažeminus apdovanotojo vardą. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu Š. Černiauskas buvo apdovanotas 2018 m. vasario 15 d.

Pilietinis pasipriešinimas – tai kiekvieno žmogaus apsisprendimas

2019-05-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pilietinio pasipriešinimo dieną atidarė Lietuvos laisvės...

Prezidentūroje atgims partizanų bunkeris

2019-05-13 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, gegužės 14 d., 14 val., Pilietinio pasipriešinimo dieną, Valstybės pažinimo centre atidarys parodą, skirtą partizanų gyvenimui pažinti. Ekspozicijos „19490216: Apsisprendimo šifras“ centre – bunkerį primenanti konstrukcija, o įėjimas, kaip tikruosiuose partizanų bunkeriuose, vos 1,3 metro aukščio. Žengdami į vidų lankytojai simboliškai nulenks galvas už visus, kovojusius dėl mūsų šalies laisvės – buvusius, esamus ir būsimus. Išorinėse bunkerio sienose pristatomi Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos signatarų ir aukščiausių...

Prezidentė pasveikino aktorių ir režisierių R. Kazlą jubiliejaus proga

2019-05-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino aktorių ir režisierių Rolandą Kazlą 50-mečio proga. „Jūsų kūryba ir talentas pasiekia žmonių širdis, todėl nepaprastai svarbu, kad kreipdamasis į savo žiūrovus atstovaujate tikrosioms vertybėms ir liekate joms ištikimas kiekviename naujame spektaklyje“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Prezidentė pasveikino Venecijos bienalėje pagrindinį prizą laimėjusias Lietuvos menininkes

2019-05-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies menininkes Rugilę Barzdžiukaitę, Vaivą Grainytę ir Liną Lapelytę, laimėjusias svarbiausią Venecijos meno bienalės apdovanojimą „Auksinį liūtą“. Šis prizas joms buvo įteiktas už operą-performansą „Saulė ir jūra“, kuriame išskirtinis dėmesys skiriamas žmonijos problemoms – klimato kaitai, visuotiniam nuovargiui, mirtingumui. Tai pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai pagrindinis vieno svarbiausių šiuolaikinio meno renginių prizas atitenka mūsų šalies menininkams.

Informacija atnaujinta 2020.10.31 11:51