Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Naujienos

Prezidentė Seimui teikia nutarimo projektą dėl karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose

2017-08-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Valstybės gynimo tarybos sprendimu ir Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose“. Siūlymui didinti Lietuvos karių skaičių tarptautinėse operacijose vakar, rugpjūčio 21 d., pritarė Prezidentės vadovaujama Valstybės gynimo taryba.

Prezidentės dėmesio centre – žmonės, pasirinkę Lietuvą

2017-08-21 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, rugpjūčio 22 d., 14 val., Prezidentūroje drauge su Jurgio Didžiulio projektu „ToBeLT“ paskelbs iniciatyvos „Rinkis Lietuvą“ startą. Renginyje patirtimi apie apsisprendimą sugrįžti ir savo ateitį kurti Lietuvoje dalinsis čia dirbantys veržlūs šalies gyventojai, į tėvynę iš emigracijos sugrįžę lietuviai ir Lietuvą savo veiklai pasirinkę užsienio šalių piliečiai. Šventėje dalyvaus iš Kolumbijos į Lietuvą grįžęs dainininkas Jurgis Didžiulis, menų fabriko „LOFTAS“ įkūrėjas, prieš 20 metų mūsų šalyje gyvenimą nusprendęs kurti atlikėjas ir verslininkas...

Lietuva stiprina savo indėlį kovoje su terorizmu

2017-08-21

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė grėsmes regione, krašto apsaugos sistemos poreikius ir Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse operacijose 2018–2019 metais. Reaguojant į saugumo iššūkius pasaulyje ir prisidedant prie tarptautinės bendruomenės pastangų kovoje su terorizmu, VGT nutarė 2018–2019 metais didinti realų Lietuvos dalyvavimą NATO, Jungtinių Tautų, JAV ir ES vadovaujamose antiteroristinėse bei saugumo užtikrinimo operacijose.

Prezidentė siūlo Seimui kelti atsakomybės už korupciją kartelę

2017-08-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Seimo rudens sesijos darbotvarkę siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurių tikslas – toliau didinti skaidrumo ir atsakomybės reikalavimus, kad būtų efektyviau kovojama su korupciniais nusikaltimais ir mokesčių vengimu. Mažinant šešėlinės ekonomikos lygį ir siekiant pažaboti korupciją, būtina riboti bet kurias nesąžiningos ir neskaidrios veiklos prielaidas. Griežtos atsakomybės privalo sulaukti visi neteisėto praturtėjimo atvejai.

Šalies vadovė pasveikino kinotyrininkę G. Arlickaitę jubiliejaus proga

2017-08-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino kinotyrininkę Gražiną Arlickaitę 70-ojo gimtadienio proga. Anot šalies vadovės, nuosekliai organizuodama vieną svarbiausių mūsų kultūros renginių – Europos šalių kino forumą „Scanorama“, G. Arlickaitė dovanoja Lietuvai galimybę džiaugtis kokybišku ir pasaulyje pripažintu kinu. Prezidentės teigimu, kinotyrininkės dėka ne viena mūsų šalies žiūrovų karta atrado ir pamėgo kino meną, išmoko jį vertinti, apie jį diskutuoti ir kurti, suprasti Lietuvos kino istoriją.

Prezidentė pasveikino Afganistaną Nepriklausomybės dienos proga

2017-08-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Afganistano Islamo Respublikos Prezidentą Mohammadą Ashrafą Ghani Afganistano Nepriklausomybės dienos metinių proga. Šalies vadovės teigimu Afganistano piliečiams tenka ypač sunkūs iššūkiai. Sveikinimo laiške Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva tvirtai palaiko Afganistano siekius užtikrinti nacionalinę vienybę bei piliečių saugumą, todėl mūsų šalis ir toliau rems Afganistano žmonių pastangas kovoti su terorizmu ir užtikrinti stabilumą bei taiką valstybėje.

Smurto aukoms padrąsinti – žinomų žmonių kelionės per Lietuvą

2017-08-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Gasčiūnuose (Joniškio r.), kur dalyvavo kovai su smurtu...

Šalies vadovė pareiškė užuojautą dėl teroro išpuolio Barselonoje

2017-08-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Ispanijos Karaliui Pilypui VI dėl brutalaus, nekaltų žmonių gyvybes nusinešusio teroro išpuolio Barselonoje. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva smerkia šį žiaurų, beprasmišką smurtą ir reiškia solidarumą su Ispanijos žmonėmis. Šiuo ypač sunkiu metu visos Lietuvos žmonių vardu Prezidentė palinkėjo ištvermės ir stiprybės aukų šeimoms, sveikatos sužeistiesiems, vienybės ir susitelkimo Barselonos ir visos Ispanijos žmonėms.

Prezidentės vizitas Gasčiūnuose: atviras pokalbis su smurto aukomis

2017-08-17 ANONSAS

Rytoj, rugpjūčio 18 dieną, 13.30 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Gasčiūnuose (Joniškio r.), kur dalyvaus kovai su smurtu artimoje aplinkoje skirto projekto „Įkvėpk“ baigiamajame renginyje. Projekto „Įkvėpk“ organizatoriai aplankė jau 10 regionų, drąsindami smurtą patyrusius žmones, išjudindami vietos bendruomenes, įtraukdami verslą, nevyriausybines organizacijas, savanorius ir vietos savivaldą spręsti įsisenėjusias priklausomybių ir smurto problemas. Gasčiūnai – paskutinė šio sezono projekto stotelė, kur susitikime su Prezidente bus apibendrinta situacija šalyje, išryškėjusios...

Šalies vadovė pasveikino Indoneziją nacionalinės šventės proga

2017-08-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Indonezijos Respublikos Prezidentą Joko Widodo Indonezijos nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga ir visiems šalies žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės, laimės ir klestėjimo. Sveikinimo laiške šalies vadovė pabrėžė, kad sparčiai stiprėja Lietuvos ir Indonezijos bendradarbiavimas ir abiejų šalių piliečių ryšiai. Prezidentės teigimu, Lietuva pasirengusi aktyviai plėtoti visapusius santykius, atverti dar daugiau bendradarbiavimo galimybių ekonomikos, energetikos, saugumo, mokslo, akademinių ir...

Informacija atnaujinta 2021.06.19 10:19