Lietuvos Respublikos Prezidentas
Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

Prezidentas pasveikino Azerbaidžaną minint Respublikos dienos metines

2020-05-28

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Azerbaidžano Respublikos Prezidentą Ilhamą Alijevą ir šalies žmones minint 102-ąsias Respublikos dienos metines. Šalies vadovas pabrėžė stiprėjančius Lietuvos ir Azerbaidžano dvišalius ryšius. „Lietuvai labai svarbūs Azerbaidžano ir Europos Sąjungos santykiai, Europos Sąjungos ir Azerbaidžano derybų dėl būsimos naujos bendradarbiavimo sutarties finalizavimas būtų tinkamas atsakas siekiant šiuos ryšius stiprinti. Lietuva pasiruošusi remti Azerbaidžano aktyvesnį dialogą su Europos Sąjunga ir moderuoti Rytų partnerių...

Prezidentas teigiamai vertina Europos atsigavimo fondo nuostatas

2020-05-27

Gegužės 27 dieną Europos Komisija išplatino pagrindinius Europos atsigavimo plano elementus, pasiūlymus dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos ir atsigavimo fondo. Šiais pasiūlymais Europos Komisija nubrėžė pagrindines Europos Sąjungos (ES) ekonominio skatinimo priemones, nukreiptas į efektyvų ekonomikos atsigavimą po pandemijos sukeltos krizės.

Šalies vadovas pareiškė užuojautą dėl baleto artisto E. Bukaičio netekties

2020-05-27

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl baleto artisto, baletmeisterio choreografo Elegijaus Bukaičio mirties. Pasak šalies vadovo, Lietuva neteko ne tik talentingos, originalių idėjų ir energijos kupinos kultūros lauko asmenybės, tikros baleto legendos, bet ir socialiai jautraus žmogaus, visokeriopai padėjusio patiriantiems sunkią dalią, pirmininkavusio Lietuvos našlaičių brolijai ir aktyviai dalyvavusio Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos veikloje.

Prezidentas: valstybės ištekliai turi būti nukreipti į sudėtingiausių teisinių ginčų nagrinėjimą

2020-05-27

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį susitikęs su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi,...

Prezidentas apie Lietuvos mokslo ir inovacijų politiką: reikalingas naujas požiūris

2020-05-27 ANONSAS

Gegužės 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva rengiama aukšto lygio vaizdo konferencija „Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos stiprinimas rengiantis dalyvavimui „Europos horizonto“ programoje“. Konferencijoje bus aptariamos Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kryptys, Lietuvos mokslo ir verslo dalyvavimo ES programose patirtis, vyks diskusijos dėl Lietuvos ekspertų įžvalgų pagrindu parengtų rekomendacijų galimiems politiniams sprendimams Lietuvoje.

Prezidentas priėmė penkių teisėjų priesaikas

2020-05-26

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretus dėl penkių apylinkės teismo teisėjų skyrimo ir...

Už išreikštą solidarumą – Ispanijos Karaliaus padėka Prezidentui

2020-05-26

Už parodytą solidarumo su Ispanija gestą Ispanijos Karalius Pilypas VI padėkojo Lietuvos Respublikos Prezidentui...

Prezidentas pasveikino Sakartvelą minint 102-ąsias nepriklausomybės metines

2020-05-26

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Sakartvelo Prezidentę Salomę Zurabišvili minint 102-ąsias šalies nepriklausomybės metines. Pasak Prezidento, valstybių žmones sieja nuoširdi draugystė ir bendros vertybės – laisvės troškimas ir kova už nepriklausomybę. Lietuva visada buvo, yra ir bus tvirta Sakartvelo nepriklausomybės, teritorinio vientisumo bei euroatlantinės integracijos rėmėja.

Prezidentas kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl teisėjo M. Striauko atleidimo

2020-05-25

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2020 m. gegužės 22 d. raštu ir prie jo pridėta administracinio nusižengimo bylos medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Striauko atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą. Šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjo M. Striauko įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų.

Prezidentas remia susitarimą dėl darbuotojų pajamų išsaugojimo

2020-05-25

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su darbdavių organizacijų bei profesinių sąjungų...

Informacija atnaujinta 2020.06.02 09:27