Lietuvos Respublikos Prezidentė

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

Pilietinis pasipriešinimas – tai kiekvieno žmogaus apsisprendimas

2019-05-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pilietinio pasipriešinimo dieną atidarė Lietuvos laisvės...

Prezidentūroje atgims partizanų bunkeris

2019-05-13 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, gegužės 14 d., 14 val., Pilietinio pasipriešinimo dieną, Valstybės pažinimo centre atidarys parodą, skirtą partizanų gyvenimui pažinti. Ekspozicijos „19490216: Apsisprendimo šifras“ centre – bunkerį primenanti konstrukcija, o įėjimas, kaip tikruosiuose partizanų bunkeriuose, vos 1,3 metro aukščio. Žengdami į vidų lankytojai simboliškai nulenks galvas už visus, kovojusius dėl mūsų šalies laisvės – buvusius, esamus ir būsimus. Išorinėse bunkerio sienose pristatomi Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos signatarų ir aukščiausių...

Prezidentė pasveikino aktorių ir režisierių R. Kazlą jubiliejaus proga

2019-05-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino aktorių ir režisierių Rolandą Kazlą 50-mečio proga. „Jūsų kūryba ir talentas pasiekia žmonių širdis, todėl nepaprastai svarbu, kad kreipdamasis į savo žiūrovus atstovaujate tikrosioms vertybėms ir liekate joms ištikimas kiekviename naujame spektaklyje“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Prezidentė pasveikino Venecijos bienalėje pagrindinį prizą laimėjusias Lietuvos menininkes

2019-05-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies menininkes Rugilę Barzdžiukaitę, Vaivą Grainytę ir Liną Lapelytę, laimėjusias svarbiausią Venecijos meno bienalės apdovanojimą „Auksinį liūtą“. Šis prizas joms buvo įteiktas už operą-performansą „Saulė ir jūra“, kuriame išskirtinis dėmesys skiriamas žmonijos problemoms – klimato kaitai, visuotiniam nuovargiui, mirtingumui. Tai pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai pagrindinis vieno svarbiausių šiuolaikinio meno renginių prizas atitenka mūsų šalies menininkams.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl V. Šerėno mirties

2019-05-10

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Vytauto Šerėno mirties. Pasak valstybės vadovės, V. Šerėnas tapo neatsiejama mūsų šalies humoro pasaulio dalimi, o su jo vestomis ir kurtomis „Dviračio žiniomis“ gyveno visa Lietuva. Sveikas humoro jausmas ir taikli politinė satyra išliks V. Šerėno vizitine kortele, kurią visada prisiminsime. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva neteko itin talentingo, kūrybingo ir intelektualaus kūrėjo.

Jauniesiems Lietuvos išradėjams – išskirtinis Prezidentės dėmesys

2019-05-10

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalies atstovais, jaunaisiais pasaulinių mokslo...

Šalies vadovė pasveikino dainininkę N. Tallat-Kelpšaitę jubiliejaus proga

2019-05-10

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino dainininkę Nijolę Tallat-Kelpšaitę 80-ojo gimtadienio proga. „Esate populiariosios muzikos legenda, daug metų džiuginanti Lietuvą savo dainomis. Jūsų balsas, daugeliui puikiai pažįstamos melodijos ir šiandien yra ypatinga dovana Jus mylinčiai ir vertinančiai publikai bei vis naujoms klausytojų kartoms“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Rumunijoje – lyderių diskusija dėl ES ateities

2019-05-09

Europos dieną ES pirmininkaujančios Rumunijos mieste Sibiu Europos lyderiai diskuoja dėl pagrindinių Europos Sąjungos...

Prieš EP rinkimus – ES Prezidentų kvietimas balsuoti atsakingai

2019-05-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisijungė prie visų Europos Sąjungos šalių Prezidentų kreipimosi į Europos žmones. Vokietijos Prezidento Franko-Valterio Steinmeierio iniciatyva parengto ir Europos dieną išplatinto kreipimosi tikslas likus dviem savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų pakviesti piliečius atsigręžti į pamatines ES vertybes, prisiminti savo europietišką tapatybę ir atsakingai prisiimant atsakomybę už Europos ateitį balsuoti EP rinkimuose.

Prezidentė pasveikino Vengrijos vadovą su jubiliejumi

2019-05-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Vengrijos Prezidentą Janosą Aderį 60-ies metų jubiliejaus proga. „Jubiliejų pasitinkate antrą kadenciją eidamas labai svarbias ir atsakingas Vengrijos Prezidento pareigas. Linkiu Jums nestokoti jėgų, ryžto ir įkvėpimo siekiant šaliai svarbių tikslų ir toliau sėkmingai atstovaujant visų Vengrijos gyventojų interesams“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Informacija atnaujinta 2019.05.21 13:20