Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Naujienos

Vėlinių proga Prezidentės vainikais papuošti iškiliausių lietuvių kapai

2016-10-31

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse padėtos gėlės ir...

Prezidentė atleido neblaivų vairavusį teisėją

2016-10-31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleido Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Valerijų Paškevičių, pažeminusį teisėjo vardą. V. Paškevičius iš teisėjo pareigų atleidžiamas nuo spalio 31 dienos. Teisėjas jau antrą kartą per mėnesį įkliuvo neblaivus vairuojantis automobilį. Šio teisėjo įgaliojimai buvo sustabdyti dar rugsėjo 26 dieną, kai Prezidentė pirmą kartą kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl atleidimo.

Šalies vadovė pasveikino Turkiją nacionalinės šventės proga

2016-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Turkijos Respublikos Prezidentą Recepą Tayyipą Erdoğaną ir visus Turkijos žmones nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga. Šiemet minimos dvidešimt penktosios Lietuvos ir Turkijos diplomatinių santykių metinės. Prezidentė pabrėžė per šiuos metus sustiprėjusį abiejų valstybių dialogą ir išaugusį dvišalį bendradarbiavimą daugelyje sričių. Šalies vadovės teigimu, reikšmingą jo dalį užima ir bendras žemynui bei regionui tenkančių iššūkių, pirmiausia saugumo, sprendimas derinant pozicijas NATO ir ryšių su Europos Sąjunga kontekste.

Patyčioms tramdyti – naujos priemonės

2016-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Švietimo įstatymo pataisas, kurios padės mažinti smurtą ir patyčias švietimo įstaigose. Šias pataisas Prezidentė inicijavo siekdama užtikrinti, kad vaikai augtų ir mokytųsi saugioje aplinkoje. Kova su smurtu – tiek fiziniu, tiek psichologiniu yra vienas iš Prezidentės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų. Patyčių kultūra ir mastas klesti ir mokyklose, ir už jų ribų – kas trečias vaikas patiria psichologinį smurtą. Todėl Prezidentės inicijuotas įstatymas padės efektyviai užkirsti kelią patyčioms, atpažinti...

Prezidentė pasveikino Čekiją Nepriklausomybės dienos proga

2016-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną Nepriklausomybės dienos proga. Šiemet minimos 25-osios Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių metinės. Pasak Prezidentės, per šiuos metus šalys ypač suartėjo, sėkmingai bendradarbiauja tiek dvišaliu lygiu, tiek Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Kaip partnerės ir sąjungininkės, Lietuva ir Čekija stiprina savo laisvę ir saugumą.

Pagalba gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams – lieptas į gyvenimą

2016-10-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre, kur...

Prezidentė lankysis su gatvės jaunimu dirbančiame centre

2016-10-26 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre. Tai vienintelis centras Lietuvoje, kur gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams teikiama efektyvi, ilgalaikė kompleksinė pagalba. Šalies vadovė domėsis centro veikla, darbo metodais, apžiūrės amatų dirbtuves, kur dirbti apmokomi centro gyventojai, taip pat bendraus su darbuotojais ir savanoriais.

Lietuvos ir Estijos vienybė – regiono saugumui ir gerovei

2016-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naująja Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid. Tai...

Prezidentė pasveikino Austriją nacionalinės šventės proga

2016-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Austrijos Respublikos Nacionalinės Tarybos Pirmininkę Doris Bures šalies nacionalinės šventės proga. Prezidentė palinkėjo, kad bendromis vertybėmis grįstas Lietuvos ir Austrijos dialogas bei abipusiškai naudinga valstybių veikla prisidėtų prie viso žemyno gerovės, vienybės ir sėkmės. Šiais metais minima atkurtų Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių dvidešimt penkerių metų sukaktis.

Konstitucija kelia aukščiausius atsakomybės reikalavimus

2016-10-25

Minint 24-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo...

Informacija atnaujinta 2021.12.04 13:27