Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Naujienos

Prezidentės inicijuotos Mokslo ir inovacijų politikos gairės pateiktos Seimui

2016-06-30

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės pateiktos Seimui. Tai pirmas žingsnis siekiant užtikrinti greitesnį ekonomikos augimą bei šalies konkurencingumą. Prezidentės inicijuotose Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos gairėse yra numatytos 5 konkrečios strateginės kryptys valstybės pažangai užtikrinti: mokslinių tyrimų sistemos pertvarka, inovacijų kūrimo ir diegimo skatinimas, švietimo sistemos pertvarka, mokslo ir inovacijų politikos koordinavimas bei nešališka stebėsena.

Savavališkoms statyboms – griežtas atkirtis

2016-06-30

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Statybos įstatymo, Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisos priimtos Seime. Šios įstatymų pataisos Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai suteikia naujus įrankius, kurie pagreitins sprendimus dėl neteisėtų statinių. Vien praėjusiais metais buvo nustatyta kone 500 savavališkos statybos atvejų, iš kurių net 43 proc. – dėl gyvenamosios paskirties pastatų. Neteisėti statiniai lieka stovėti, nes beveik 40 proc. teismų sprendimų lieka neįvykdyti.

Prezidentė susitiko su darbdavių ir profesinių sąjungų atstovais

2016-06-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Trišalėje taryboje dalyvaujančių darbdavių atstovais iš...

Seimas priėmė Prezidentės inicijuotas įstatymo pataisas dėl sveikatos priežiūros paslaugų

2016-06-29

Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas. Įstatymo pataisos leis spręsti įsisenėjusią ilgų eilių poliklinikose ir ligoninėse problemą, nes gydytojų pagalbos ir modernių tyrimų pacientai yra verčiami laukti po kelis mėnesius.

Europos žmonių teisės turi būti ginamos kiekvienoje šalyje

2016-06-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo neformaliame 27 ES valstybių vadovų susitikime, kur...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl išpuolio Stambulo oro uoste

2016-06-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Turkijos Respublikos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoğanui dėl kelias dešimtis gyvybių pareikalavusio ir daugiau nei 100 sužeistųjų palikusio brutalaus išpuolio Stambulo Atatiurko oro uoste.

Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES reikia tinkamai pasirengti

2016-06-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame aptariama ES...

Europos saugumui – bendras ES ir NATO vadovų dėmesys

2016-06-28

Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos šalių vadovai susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl aktorės U. Nasvytytės mirties

2016-06-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl aktorės, Lietuvos radijo diktorės Undinės Nasvytytės mirties. Pasak šalies vadovės, 1956-aisiais darbą radijuje pradėjusi U. Nasvytytė jam atidavė beveik ketvirtį amžiaus ir tapo žmonių mylimu ir atpažįstamu jo balsu. Viso gyvenimo patirtį, meilę scenai ir radijui šiandien mums liudija diktorės atsiminimų knygos.

Prezidentė dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdyje

2016-06-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Briuselį, kur birželio 28–29 dienomis dalyvaus Europos Vadovų Taryboje. Jungtinės Karalystės žmonėms nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, vadovai aptars šios šalies ir ES santykių ateitį. Šalių vadovai taip pat susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptars ES bei NATO bendradarbiavimą. Trečiadienį, birželio 29 d., lyderiai iš 27 ES šalių aptars pasirengimą Jungtinės Karalystės išstojimo deryboms bei kaip sustiprinti žmonių pasitikėjimą Europos Sąjunga. EVT taip pat bus kalbama apie priemones migracijos krizei spręsti,...

Informacija atnaujinta 2021.11.27 17:29