Lietuvos Respublikos Prezidentas

Politinis ir finansinis stabilumas naudingas ir Lietuvai, ir Rumunijai

2012-09-12

Trečiadienis, rugsėjo 12 d. (Bukareštas). Oficialaus atsakomojo vizito į Rumuniją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Rumunijos Prezidentu Traianu Basescu. Prezidentai aptarė pasirengimą deryboms dėl naujos ES finansinės perspektyvos, šalių energetiniam saugumui ir savarankiškumui svarbius projektus bei galimybes stiprinti Lietuvos ir Rumunijos ekonominį bendradarbiavimą ir verslo ryšius.

Prezidentų susitikime pabrėžta politinio stabilumo, finansinės drausmės ir kovos su korupcija svarba.

„Politinis ir finansinis stabilumas - būtina sąlyga sėkmingai šalies raidai. Valdžių negebėjimas susitarti dėl svarbiausių darbų - prarastos šalies vystymosi galimybės. Todėl ir Lietuvai, ir Rumunijai svarbu priimti finansinės drausmės įsipareigojimus, išlaikyti politinį stabilumą ir tęsti strateginius projektus", - teigia šalies vadovė.

Būtent politinis stabilumas, pasak Prezidentės, padėjo Lietuvai greičiau įveikti sunkmetį ir užsitikrinti vieną sparčiausių ES ekonomikos augimą. Pagal ES paramos įsisavinimo tempus Lietuva taip pat yra viena iš ES lyderių ir yra pasirengusi padėti Rumunijai pasidalindama savo patirtimi. Lietuva jau įsisavino apie 50 procentų visos ES paramos, o Rumunija tik 15.

Šalies vadovės teigimu, ES parama labai svarbi po krizės atsitiesiančioms šalims. Tačiau Rumunija dėl dažnos valdžių kaitos negali efektyviai pasinaudoti narystės ES teikiamais privalumais. Per pusmetį šalyje pasikeitė trys premjerai. Politinis stabilumas, atsakingas elegsys su finansais ir darbų tęstinumas ekonomikos augimui - būtinos sąlygos.

Prasidedančiose derybose dėl naujos ES finansinės perspektyvos skirstant ES biudžeto lėšas 2014-2020 metams Lietuvos ir Rumunijos vadovai bendromis jėgomis sieks teisingesnio ES išmokų skirstymo naujųjų ir senųjų šalių ūkininkams ir diskriminacinių struktūrinės paramos apribojimų panaikinimo.

Lietuva ir Rumunija taip pat bendradarbiaus siekdamos greitesnio ES regionų energetinės izoliacijos panaikinimo, energetinio ir branduolinio saugumo klausimais bei užsitikrinant alternatyvų dujų tiekimą.

Per Rumuniją eisiantis Pietų Europos dujų koridorius ir Nabuko dujotiekis gali atverti naujas dujų importo galimybes Lietuvai.

Pavakare Prezidentė Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimo galimybes aptars su Rumunijos Ministru Pirmininku Victoru Ponta bei Senato Pirmininku Crinu Antonescu.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.09.12 11:58

Atgal