Lietuvos Respublikos Prezidentas

Padėtas pagrindas Lietuvos ir Kataro ekonominiam bendradarbiavimui

2012-04-29

Sekmadienis, balandžio 29 d. (Doha). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Kataro vadovu šeichu Hamad Bin Khalifa Al Thani aptarė dvišalio bendradarbiavimo galimybes.

Pirmąkart per 20 - metų su šia Arabijos pusiasalio šalimi ir didžiausia pasaulyje suskystintųjų dujų tiekėja užmegzti realūs ekonominio bendradarbiavimo santykiai. Lietuvos ir Kataro vadovai sutarė sudaryti galimybes abipusiai naudingam ekonominiam šalių bendradarbiavimui.

"Lietuvos ir Kataro bendradarbiavimui politinės durys atvertos. Tai pagrindas plėtoti konkrečius ekonominius, prekybinius ir investicinius projektus", - pabrėžia Prezidentė.

Lietuvos ir Kataro vadovai aptarė galimybes bendradarbiauti aukštųjų technologijų, inovacijų, mokslinių tyrimų, žemės ūkio, pramonės ir iškastinių energijos išteklių srityse bei skatinti verslininkų bendradarbiavimą, rūpintis palankiomis sąlygomis abiejų šalių prekėms vežti ir paslaugoms teikti.

Vizito metu taip pat sutarta artimiausiu metu pasirašyti glaudesniam šalių bendradarbiavimui būtinų susitarimų paketą: ekonominio, prekybos ir techninio bendradarbiavimo susitarimą bei sutarimus dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo, investicijų skatinimo ir apsaugos, mokslinių tyrimų bei gamtos išteklių srityse.

Šiemet Kataras ketina užsienio investicijoms skirti 30 milijardų dolerių ir aktyviai domisi investicijomis į aukštąsias technologijas. Lietuvoje Katarą domintų saulės baterijų, lazerių bei kitų inovatyvių produktų gamyba. Lietuva taip pat gali Katarui pasiūlyti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, informacinių technologijų, biotechnologijų, logistikos ir medicinos srityse.

Vaizdo įrašą galite rasti čia.  

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymą apie vizitą Katare galite rasti čia

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.04.29 14:41

Atgal