Lietuvos Respublikos Prezidentas

Susitikime su Japonijos Parlamento Pirmininku – dėmesys globaliai darbotvarkei ir istorijos diplomatijai

2019-10-23

Trečiadienis, spalio 23 d. (Tokijas). Tokijuje viešintis šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su Japonijos Parlamento Atstovų rūmų Pirmininku Tadamoriu Oshima. Susitikime daugiausia dėmesio skirta globalios darbotvarkės aptarimui ir šalių tvaraus vystymosi tikslams. Kalbėta apie intensyvėjančius Lietuvos ir Japonijos santykius, paremtus bendromis demokratinėmis vertybėmis, išskirtiniu dėmesiu parlamentinių ir kultūrinių santykių stiprinimui.

„Japonija yra svarbiausia Lietuvos partnerė Azijoje. Mus sieja bendros vertybės ir panašus požiūris į globalios darbotvarkės klausimų sprendimą. Tęsiame prasmingą politinį dialogą, kuriam naują pagreitį suteikė istorinis Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abės vizitas į Lietuvą 2018 metais. Po šio vizito jaučiame sustiprėjusį Japonijos verslo ir finansinių struktūrų dėmesį Lietuvai ir Baltijos šalims“, – teigė šalies vadovas.

Susitikime kalbėta ir akademinių mainų tema. Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos universitetų gyvybės mokslų bei medicinos srityse intensyvėja, tad, Prezidento teigimu, būtina išnaudoti palankią situaciją ir paskatinti kitų sričių mokslo bendruomenes ir institucijas naujai pažvelgti į bendradarbiavimo galimybes. Pasidžiaugta, kad atvykstančių Japonijos studentų ratas Lietuvoje nuolat plečiasi ir šiuo metu yra didžiausias per visą dviejų šalių bendravimo istoriją.

Susitikime Prezidentas daug dėmesio skyrė Lietuvą ir Japoniją jungiantiems istoriniams ir kultūriniams saitams atminti. Kalbėta apie japonų diplomato Čiunės Sugiharos indėlį į dvišalių santykių puoselėjimą. „Čiunė Sugihara yra tolerancijos, žmogiškumo ir teisingumo pavyzdys. Labai svarbu, kad šio iškilaus žmogaus, diplomato istorija ir palikimas būtų žinomas ir mūsų jaunimui. Jo puoselėtos ir skleistos humanistinės idėjos stiprina ir gydo dvasią, tad įkvėps dar ne vieną ateities kartą“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas priminė Lietuvos Seimo kvietimą Japonijos Parlamento atstovams apsilankyti Lietuvoje ir akcentavo, kad 2020-ieji Lietuvoje jau paskelbti humanisto ir žmogaus teisių gynėjo Čiunės Sugiharos metais.

Prezidento vizitas Tokijuje vyksta artėjant svarbioms Lietuvos ir Japonijos santykių sukaktims: 2020 m. minėsime žymaus japonų diplomato ir visuomenės veikėjo Čiunės Sugiharos 120-ąsias gimimo metines, o 2022 m. švęsime diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį.

Vizito Japonijoje metu Prezidentas ir pirmoji ponia padės gėlių prie Čiunės Sugiharos paminklo ir aplankys jo memorialinį muziejų. Gifu universitete šalies vadovas skaitys paskaitą, jam bus suteiktas garbės daktaro laipsnis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.24 10:22

Atgal