Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento užuojauta pirmosios COVID-19 aukos Lietuvoje artimiesiems ir kreipimasis į Tautą

2020-03-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį pareiškė užuojautą pirmosios koronaviruso ligos (COVID-19) aukos Lietuvoje artimiesiems. Reaguodamas į susidariusią situaciją, Prezidentas taip pat kreipėsi į Lietuvos žmones.

Mielieji,

šiąnakt mus pasiekė liūdna žinia, kad turime pirmąją koronaviruso Lietuvoje auką. Mes galime daug kalbėti apie tai, kad statistika yra negailestinga, kad žmonės miršta įvairiose pasaulio šalyse nuo to paties viruso, bet tai tikrai nesumažins to netekties skausmo, kurį šiuo metu išgyvena aukos artimieji.

Aš nekalbėsiu apie tai, ko nepadarė valdžios institucijos ir ką jos padarys geriau. Šįkart aš tiesiog noriu kreiptis į Jus: likite namuose, saugokite save, neleiskite tam virusui priartėti prie Jūsų, pasirūpinkite ne tik savimi, bet ir savo broliais, seserimis, tėveliais, kitais artimaisiais, ypač tais, kurie yra labiausiai pažeidžiami viruso, – ligų turinčiais, vyresniais žmonėmis.

Aš manau, kad šiandien pilietiškos institucijos, pilietiška visuomenė daro daug, kad būtų pasirūpinta tais, kuriems virusas pavojingiausias. Bet dar daugiau galite padaryti Jūs, jų artimieji. Būkite sveiki, likite namuose!

Reikšdamas užuojautą pirmosios koronaviruso ligos (COVID-19) aukos Lietuvoje artimiesiems Prezidentas šeštadienį sakė:

Pradėdami kovą su virusu, žinojome apie neišvengiamas aukas ir tam rengėmės visais lygmenimis. Tačiau pirmoji netektis, esu tikras, sujaudino kiekvieną Lietuvos žmogų.
Nėra lengva priimti šią žinią. Kartu su Jumis užjaučiu artimuosius ir linkiu jiems stiprybės. Ši netektis mums primena, kad kiekvienas galime prisidėti, jog virusas nusineštų kuo mažiau mūsų bendrapiliečių gyvybių.

Savo mintimis esu su viruso aukos artimaisiais, su medikais ir jų šeimų nariais. Su tais, kurie dirba, kad užtikrintų Lietuvos žmonių saugumą, ir su tais, kurie atsakingai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Likite namuose, įsiklausykite į specialistų žodį ir sudrausminkite tuos, kurie elgiasi neatsakingai.

Branginkime vieni kitus – tik taip išsaugosime gyvybes ir baigsime kovą su mažiausiais įmanomais nuostoliais.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.03.21 15:32

Atgal