Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento susitikime su Lenkijos Ministru Pirmininku aptarta Europos Sąjungos darbotvarkė

2019-07-16

Antradienis, liepos 16 d. (Vilnius). Lenkijoje vykusio pirmojo oficialaus vizito į užsienį metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lenkijos Seimo ir Senato atstovais – Seimo Pirmininku Mareku Kuchcinskiu, Senato Pirmininku Stanislawu Karczewskiu, Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu ir buvusiu premjeru Jaroslawu Kaczynskiu. Su Lenkijos premjeru aptarta europinė darbotvarkė, ekonomikos, energetikos ir transporto infrastruktūrų plėtros tikslai.

Susitikime daug dėmesio skirta naujojo Europos Sąjungos (ES) institucijų veiklos etapo vertinimui. Lietuvos Prezidentas ir Lenkijos Ministras Pirmininkas sutarė palaiką nominuotą kandidatę į Europos Komisijos Pirmininko postą Ursulą von der Leyen.

„Tai – naujo Europos Sąjungos institucijų veiklos ciklo pradžia. Mūsų matymu, ir naujo politinio etapo pradžia. Tiek Lietuva, tiek Lenkija palaiko kryptį, kuria pasiryžo eiti Europos Sąjungos institucijos, pasirinkdamos šiuos lyderius. Šiandien kaip niekada svarbūs europinės darbotvarkės klausimai bus sprendžiami aktyviai dalyvaujant šiems vadovams. Jų politinė valia, tikime, bus nukreipta į mūsų šalių saugumą ir gerovės kūrimą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Mateuszas Morawieckis susitikime sutarė, kad būtina pergalvoti abiejų šalių Europos Komisijos komisarų strateginių projektų portfelių turinį ir suteikti jam daugiau svorio bei reikšmingumo, siekiant abiejų šalių užsienio politikos tikslų. Taip pat aptartos derybos dėl Europos Sąjungos daugiametės finansinės perspektyvos – tikimasi greitesnio susitarimo, derinant 2021–2027 m. ES biudžetą.

Dėmesio skirta ir „Brexit“ temai. Prezidentas ir Ministras Pirmininkas sutarė skatinantys didesnį Jungtinės Karalystės įsitraukimą į Europos saugumo ir gynybos architektūrą: „Esame vieningi šiuo klausimu – manome, kad Jungtinė Karalystė, būdama branduoline NATO valstybe, turėtų ir ateityje glaudžiai bendradarbiauti su Europos Sąjungos šalimis. Europos piliečiai, lietuviai ir lenkai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, neturėtų nukentėti dėl užsitęsusių „Brexit“ kompromisų paieškų“, – teigė šalies vadovas Gitanas Nausėda.

Prezidentas ir Ministras Pirmininkas taip pat skyrė dėmesio Europos sanglaudos bei esminių dvišalių žemės ūkio politikos klausimų svarstymui. Lietuvos vadovas Ministrui Pirmininkui akcentavo strateginius Europos energetikos ir transporto infrastruktūros projektus, kurie tiesiogiai susiję su Lietuvos ir Lenkijos ekonominėmis perspektyvomis ateityje. Aptarta ir Baltarusijos Astravo atominės elektrinės saugumo problema.

Vizito Lenkijoje metu Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda, Seimo ir Senato atstovais, aplankė Nežinomo kario kapą, Lietuvos ambasadą Lenkijoje, pasimatė su lietuvių bendruomene. Pirmajai poniai Dianai Nausėdienei organizuota individuali vizito programa – ji kartu su Lenkijos Prezidento žmona Agata Kornhauser-Duda lankė specialiosios olimpiados sportininkus.

Kitas Prezidento Gitano Nausėdos vizitas numatytas į Latviją.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.07.16 20:28

Atgal