Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento susitikime su Europos Parlamento Pirmininku – dėmesys migracijai ir ES sienų apsaugai

2021-08-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Europos Parlamento Pirmininku Davidu Sassoliu. Daugiausia dėmesio susitikime skirta migracijos situacijai Lietuvos pasienyje su Baltarusija aptarti.

Šalies vadovas akcentavo, kad nuo šių metų pradžios per išorinę ES sieną su Baltarusija į Lietuvą atvyko per 4 tūkst. nelegalių migrantų. Nors dabar situacija Lietuvos pasienyje stabilizavosi, migrantų srautus Baltarusijos režimas nukreipia į kaimynines šalis – Latviją ir Lenkiją.

Pasak Prezidento, dabartiniai įvykiai prie ES išorinės sienos su Baltarusija nurodo į poreikį stiprinti ES sienų apsaugą ir keisti ES migracijos politiką bei ES išorinės sienos apsaugą reglamentuojančius teisės aktus.

„Yra būtina didinti ES įsitraukimą į migracijos ir sienų apsaugos politikos įgyvendinimą, įskaitant ir jos finansinį indėlį užtikrinant ES sienų saugumą. Europos Parlamento vaidmuo šioje diskusijoje yra itin svarbus. Apie būtinus pokyčius jau kalbėjau su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku ir Europos Komisijos Pirmininke“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos kaimynystėje veikiantis Baltarusijos režimas toliau eina saviizoliacijos keliu ir vykdo revanšistinę politiką Lietuvos ir visos Europos Sąjungos atžvilgiu. Pasak Prezidento, yra būtina laikytis principingos ir vieningos ES pozicijos Baltarusijos atžvilgiu. Liepos mėnesį šiuos klausimus Prezidentas aptarė su Lietuvoje viešėjusiais Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles‘iu Micheliu ir Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen.

Lietuvos vadovas su EP Pirmininku taip pat kalbėjo apie santykius su Rusija, nesaugios Astravo AE problemas ir jos gaminamos elektros patekimo į ES vidaus rinką užkardymą, Rytų partnerystės strategines kryptis bei situaciją Afganistane.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.08.18 10:00

Atgal