Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento ir EVT Pirmininko susitikime – dėmesys nelegalios migracijos per sieną su Baltarusija problemai

2021-07-05

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su į jo kvietimu į Lietuvą atvykusiu Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charles‘iu Micheliu. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio skirta pandemijos suvaldymo, nelegalios migracijos, Baltarusijos, Astravo atominės elektrinės klausimams aptarti.

Susitikimo metu aptariant migracijos klausimą, Prezidentas akcentavo, kad dėl Baltarusijos režimo atverto nelegalios migracijos kelio Lietuva patiria  beprecedentį spaudimą, o susiklosčiusi padėtis nurodo į poreikį stiprinti ES rytinės išorinės sienos stebėseną ir kontrolę.

„Stebime kaip Baltarusijos režimas naudoja nelegalią migraciją kaip politinės manipuliacijos įrankį. Šioje situacijoje itin svarbus yra ES institucijų vaidmuo ir pagalba Lietuvai suvaldant nelegalių migrantų srautus ir stiprinant ES išorinės sienos apsaugą. Todėl tikimės, kad ES institucijos suteiks visą reikalingą paramą tiek pasienio su Baltarusija apsaugos stiprinimui, tiek kalbantis su nelegalios migracijos kilmės šalimis”, - sakė Prezidentas.

Šalies vadovas atkreipė EVT Pirmininko dėmesį į tai, kad Lietuvos pasienyje stūkso dar viena Baltarusijos keliama grėsmė – nesaugi Astravo atominė elektrinė.

“Kaip ir sutarėme sutarėme Europos Vadovų Taryboje, ES turi  spręsti  elektros energijos, pagamintos nesaugiose atominėse elektrinėse patekimo į ES vidaus rinką užkardymo klausimą. Europos Komisija kartu su Lietuvos Vyriausybe privalo kaip galima greičiau surasti visus sprendimus, leisiančius užtikrinanti patikimą ES elektros vidaus rinkos veikimą ”, - sakė Prezidentas.

Susitikime Lietuvos vadovas akcentavo svarbą remiant Rytų partnerystės šalių eurointegracijos aspiracijas: skatinant demokratines reformas Ukrainoje, Moldovoje, Sakartvele, palaikant pilietinę visuomenę Baltarusijoje.

Prezidentas pabrėžė, kad ES susitelkimas ir solidarumas padėjo užtikrinti sklandų vakcinų tiekimą, o dabar turime sustiprinti savo pastangas visuomenės informavimo srityje.

Dvišalio susitikimo metu Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir EVT Pirmininkas Charles’is Michelis taip pat kalbėjo apie santykius su Rusija, Kinija ir JAV, aptarė ES vidaus rinkos, konkurencingumo ir inovacijos politikos klausimus.

Susitikime su Charles’iu Micheliu Lietuvos Respublikos Prezidentas pristatė svarbų Lietuvos ir Europos kultūrinio gyvenimo įvykį – projektą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 m.“ ir pakvietė Europos Vadovų Tarybos Pirmininką dalyvauti iškilmingoje jo atidarymo ceremonijoje Kaune.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.07.06 10:37

Atgal