Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininku aptarė regioninio saugumo klausimus

2021-10-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininku László Kövériu. Daugiausia dėmesio skirta dvišaliams santykiams, regioninio saugumo ir ES migracijos politikos klausimams aptarti. 

Susitikime Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva vertina Vengrijos indėlį į Baltijos regiono saugumą – karių dislokavimą pratyboms, dalyvavimą NATO oro policijos misijoje ir NATO pajėgų integravimo vadavietėje. 

Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva siekia aktyvesnių verslo ryšių su Vengrija ir mato didelį bendradarbiavimo potencialą inovatyviuose ir aukštos pridėtinės vertės sektoriuose. 

Lietuvos vadovas su Vengrijos Nacionalinės asamblėjos pirmininku taip pat aptarė planuojamus ES migracijos, prieglobsčio ir sienos apsaugos reglamentuojančių teisės aktų pokyčius. „Trečiųjų šalių hibridinės atakos pamokos parodė, kad reikia tobulinti galiojančius ES teisės aktus, kurie užtikrintų tinkamą ES išorinių sienų apsaugą ir leistų efektyviai taikyti ES migracijos ir prieglobsčio procedūras praktikoje“, – teigė Prezidentas. 

Prezidentas su L. Kövériu taip pat skyrė laiko Rytų partnerystės klausimams aptarti. Šalies vadovas pabrėžė, kad gruodžio mėnesį vyksiančiame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime turime siekti patvirtinti tokią politinę deklaraciją, kuri nustatytų ilgalaikius tikslus, paskatintų asocijuotas šalis tęsti reformų įgyvendinimo procesą ir jų sektorinę integraciją.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.14 12:02

Atgal