Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su Švedijos Ministru Pirmininku aptarė sinchronizacijos projekto įgyvendinimą

2021-03-05

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu bendravo su Švedijos Ministru Pirmininku Stefanu Löfvenu, su kuriuo aptarė Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto eigą ir „Harmony Link“ jungties tiesimo planus.

Prezidentas akcentavo, kad Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija yra strateginės svarbos projektas ne tik Lietuvai, kaimyninėms šalims, bet ir visai Europos Sąjungai. Kad būtų įgyvendintas tikslas pasirengti sinchronizacijai su kontinentine Europa iki 2025 m., būtina nutiesti „Harmony Link“ jungtį – povandeninį elektros kabelį tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Šalies vadovas pasiūlė Švedijos Ministrui Pirmininkui įvertinti galimybes pagreitinti jūros dugno tyrimų darbus ir pasidžiaugė planais išspręsti šį klausimą artimiausio Švedijos vyriausybės posėdžio metu.

Pokalbio metu Prezidentas pareiškė užuojautą Ministrui Pirmininkui ir Švedijos žmonėms dėl trečiadienį (kovo 3 d.) Švedijos Vetlandos mieste įvykdyto brutalaus išpuolio, per kurį nukentėjo septyni žmonės.

Švedijos Ministras Pirmininkas pakvietė Lietuvos vadovą apsilankyti Švedijoje, kai tik pandeminė situacija leis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.03.05 16:49

Atgal