Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais aptarė pasirengimą saugiam karantino švelninimui

2021-02-05

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininke Dalia Matukiene, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktore Rūta Vainiene bei Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidente Jolanta Mačiuliene.

Susitikime aptarta smulkiųjų verslininkų ir verslo įmonių, kurių veikla šiuo metu ribojama dėl karantino, finansinė būklė, taip pat jų pasirengimas saugiai veikti, kai bus priimtas sprendimas laipsniškai švelninti karantino taisykles.

„Sugriežtintas karantinas leido pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje. Tačiau antroji pandemijos banga skaudžiai palietė smulkųjį ir vidutinį verslą, ypač tas įmones ar savarankiškai dirbančius asmenis, kurie prekiauja ne pirmo būtinumo prekėmis ar teikia kontaktines paslaugas. Keičiantis pandeminei situacijai, turime ieškoti naujos saugios pusiausvyros tarp epidemiologinių ir socialinių bei ekonominių tikslų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad verslas turi atsakingai stiprinti saugaus veikimo standartus ir jų laikytis, iki visuomenė įgis kolektyvinį imunitetą, nes nuo to priklauso jo paties galimybės laisviau veikti.

Susitikime taip pat kalbėta apie socialinio dialogo svarbą, pagalbos smulkiajam ir vidutiniam verslui teikimo spartą, galimą skirtingų karantino apribojimų taikymą teritoriniu pagrindu.

Pirmadienį Prezidentas per susitikimą su Ministre Pirmininke, be kitų klausimų, aptars ir Vyriausybės planus dėl karantino švelninimo etapų.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.02.05 12:17

Atgal