Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su Lenkijos vadovu sutarė dėl vieningos pozicijos ir veiksmų kovojant su nelegalia migracija

2021-08-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda aptarė naujausią situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Šalies vadovas padėkojo A. Dudai už Lenkijos paramą suteikiant migrantų apgyvendinimui reikalingas priemones ir sraigtasparnį išorinės Europos Sąjungos sienos su Baltarusija apsaugai sustiprinti. Abiejų šalių vadovai pabrėžė, kad neteisėtos migracijos srautas yra hibridinė ataka, kurią Baltarusija naudoja kaip geopolitinį ginklą prieš ES. Jie aptarė bendrus veiksmus ir sutarė laikytis vieningos pozicijos kovoje su nelegalia migracija.

„Išorinės ES sienos apsauga yra bendras Europos Sąjungos institucijų ir ES šalių rūpestis. Nelegali migracija gali būti panaudota prieš bet kurią šalį, todėl reikalingos skubios regioninės priemonės. Būtina ruoštis iš anksto, ypač artėjant „Zapad“ karinėms pratyboms, kai gali kilti naujų provokacijų“, – sakė Prezidentas.

Pokalbyje valstybės vadovas akcentavo būtinybę kuo greičiau įrengti fizinę užkardą, tam svarbi ES finansinė parama. ES pagalba reikalinga ir įgyvendinant nelegalių migrantų readmisijos procedūras. Pasak šalies vadovo, jau dabar kalbamasi su migrantų kilmės ir tranzito šalimis, siekiant sustabdyti migrantų srautus, pažaboti vykdomą žmonių kontrabandą ir užkirsti kelią galimoms terorizmo grėsmėms.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.08.09 18:54

Atgal