Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas ragina Lietuvoje pritaikyti sėkmingą Pietų Korėjos kovos koronavirusu patirtį

2020-03-27

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Pietų Korėjos vadovu Moon Jae-inu. Pokalbio metu Prezidentas akcentavo, kad Lietuvos institucijos galėtų pasisemti praktinės krizės valdymo patirties iš šios šalies, nes Pietų Korėja palyginti greitai ir efektyviai užkardė koronaviruso plitimą ir priėmė naudingus bei inovatyvius sprendimus socialinei ir ekonominei padėčiai šalyje gerinti. Per pokalbį taip pat aptartos šalių bendradarbiavimo galimybės, tiekiant reikalingas medicinines priemones ir įrangą.

„Galime pasimokyti iš šį sunkų laikotarpį praėjusių valstybių ir išmoktas pamokas pritaikyti, imantis veiksmų Lietuvoje. Taip pat Lietuvai būtina užsitikrinti nenutrūkstamą medicininių priemonių, įrangos, reagentų tiekimą. Matome galimybių tokio pobūdžio bendradarbiavimą plėsti su Pietų Korėja“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pasiūlė užmegzti tiesioginius ryšius tarp atsakingų krizių valdymo bei sveikatos apsaugos institucijų specialistų, kad Pietų Korėjos turima patirtis kovoje su koronavirusu būtų pritaikyta ir Lietuvai, siekiant užkardyti ligos plitimą.

Pietų Korėja buvo viena pirmųjų užsienio šalių, kurioje pirmiausia išplito COVID-19 virusas iš Kinijos Uhano provincijos, tačiau šios šalies pasirinkta strategija testuoti kuo daugiau žmonių ir inovatyvūs kontrolės mechanizmai buvo sėkmingi, suvaldant koronaviruso plitimą šalyje.

Lietuva jau yra gavusi tyrimams būtinų reagentų siuntą iš Pietų Korėjos, tačiau siekia plėsti bendradarbiavimą ir dalytis ne tik medicininėmis priemonėmis bei įranga, bet ir krizių valdymo patirtimi.

Pietų Korėjos vadovas pakvietė Lietuvos Prezidentą oficialaus vizito, kai pasaulis suvaldys koronaviruso krizę.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.03.27 13:48

Atgal