Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: prieš derybas dėl ES biudžeto – susitikimai su Šiaurės ir Baltijos šalių vadovais

2020-02-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu vieši Briuselyje, Europos Vadovų Taryboje (EVT), kur atvyko derėtis dėl Europos Sąjungos biudžeto 2021–2027 metams.

Prieš sėsdamas prie derybų stalo su ES lyderiais, Lietuvos vadovas susitiko su Baltijos ir Šiaurės šalių vyriausybių vadovais.

Baltijos šalių lyderių susitikime, kuriame dalyvavo Latvijos Ministras Pirmininkas Arturas Krišjanis Karinis ir Estijos Ministras Pirmininkas Jüris Ratasas, Prezidentas pristatė Lietuvos pasiryžimą didinti Lietuvos indėlį į ES biudžetą siekiant, kad jo dydis būtų 1,11 proc. ES nacionalinių pajamų, ir tokiu būdu užtikrinti tinkamą tiek ES strateginės darbotvarkės, tiek tradicinių – sanglaudos ir žemės ūkio – politikų finansavimą. Prezidentas taip pat išsakė argumentus dėl būtinybės Europos Sąjungoje siekti pilnos tiesioginių išmokų ūkininkams konvergencijos.

Dėmesio skirta ir finansavimo pasiūlymo sanglaudos politikai aptarimui, karinio mobilumo paketo ir sklandaus infrastruktūros projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo finansavimui. Šiaurės ir Baltijos šalių vadovų susitikime buvo aptarti klausimai, susiję su ES biudžeto dydžiu, sanglaudos ir žemės ūkio politikų finansavimu. Nors Šiaurės ir Baltijos šalių pozicijos dėl bendro ES biudžeto dydžio ir korekcijų taikymo išsiskyrė, valstybės sutarė siekti teisingo ir subalansuoto ES biudžeto, būtinybės skirti padidintą dėmesį klimato kaitai, žaliosios energetikos ir inovacijų plėtrai regione. Sutikta, kad šiems tikslams įgyvendinti būtinas adekvatus finansavimas.

Vasario 20 dienos EVT darbo sesija vyks iki vėlios nakties, o vasario 21 d. Europos Sąjungos lyderiai vėl susitiks tęsti derybų.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.02.20 16:23

Atgal