Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas Nacionalinėje saugumo konferencijoje: niekam neturėtų kilti abejonių, kad ginsime savo vertybes

2021-10-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda antradienį pasveikino Lietuvos nacionalinio saugumo konferencijos dalyvius.

Kalbėdamas konferencijoje, Prezidentas atkreipė dėmesį, kad istoriškai Lietuva ir Lenkija patyrė daug iššūkių, kurie pademonstravo būtinybę laikytis drauge, nes būdami vieningi esame stipresni ir pajėgesni atremti kylančius saugumo iššūkius. Šalies vadovo teigimu, dabartinis geopolitinis kontekstas – piktybiniai nedemokratinių režimų hibridiniai veiksmai, didėjančios karinės grėsmės ir iššūkiai – dar labiau išryškina būtinybę bendradarbiauti ir dirbti kartu.

Savo kalboje Prezidentas akcentavo, kad Lietuva ir Lenkija, kaip ir anksčiau, taip ir šiandien, stovi Vakarų civilizacijos sargyboje ir yra pasiruošusios ginti savo vertybes.

„Negalima prarasti 10 kilometrų demokratijos ar 100 kilometrų tarptautinėmis taisyklėmis grindžiamos tvarkos. Arba jas puoselėjame ir saugome, arba prarandame jas visas. Taigi niekam neturėtų kilti abejonių, kad ginsime savo vertybes. Ginsime kiekvieną Vakarų civilizacijos centimetrą visomis turimomis priemonėmis“, – teigė šalies vadovas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.20 10:59

Atgal