Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Lietuva remia Moldovos demokratines reformas ir euroatlantines aspiracijas

2021-02-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vaizdo skambučiu kalbėjosi su Moldovos Prezidente Maia Sandu, su kuria aptarė ES Rytų partnerystės politikos darbotvarkę, pasirengimą šiais metais vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui ir vakcinavimo pažangą šalyse.

Prezidentas išreiškė paramą Moldovos euroatlantinės integracijos aspiracijoms ir M. Sandu inicijuojamoms demokratinėms reformoms. Šalies vadovas paskatino Moldovos vadovę imtis aktyvios lyderystės, stiprinant santykius su ES artėjančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime.

„Prezidento rinkimų rezultatai Moldovoje parodė, kad šalies žmonės tikisi pokyčių. Tvirtai palaikome Prezidentės inicijuojamą demokratinių reformų darbotvarkę, ypač teisingumo vykdymo, kovos su korupcija, finansų srityse“, – teigė Prezidentas ir akcentavo toliau sieksiąs burti Europos valstybių vadovus, palaikančius Moldovos Prezidentę bei jos inicijuojamus demokratinius pokyčius šalyje. 2020 m. gruodžio mėnesį Prezidentas inicijavo bendrą deklaraciją su Latvijos, Estijos, Čekijos, Lenkijos, Rumunijos ir Slovakijos vadovais, kuria išreikštas palaikymas M. Sandu iniciatyvoms stiprinti demokratines vertybes, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus šalyje.

Prezidentas paragino Moldovos vadovę ir toliau puoselėti aktyvų bendradarbiavimą su kitomis Rytų partnerystės valstybėmis, ypač asocijuotomis ES Rytų partnerėmis, taip formuojant bendrą viziją ir atstovaujant jai ES institucijose.

Pokalbio metu dėmesio skirta pandemijos suvaldymui ir vakcinavimo strategijoms šalyse aptarti. Lietuvos vadovas pabrėžė keliąs ES vakcinų prieinamumo Rytų kaimynystės valstybėms klausimą aukščiausiu ES lygmeniu. „Europos Komisijos pasiūlytas mechanizmas, užtikrinantis vakcinų tiekimą ES kaimynystės, ypač Rytų partnerystės, valstybėse, galėtų tapti nauju proveržiu, stiprinant ryšius tarp ES ir kaimynystės šalių“, – sakė Prezidentas.

Prezidentai aptarė priemones kovoje su pandemijos padariniais ekonomikai, ypač smulkiajam ir vidutiniam verslui, sutarė, kad prasmingas aktyvesnis bendradarbiavimas kovojant su dezinformacija, kibernetinėmis bei hibridinėmis grėsmėmis.

Moldovos Prezidentė pakvietė Lietuvos vadovą apsilankyti Moldovoje, kai tik aplinkybės leis tai įgyvendinti. Prezidentas planuoja pavasarį aplankyti visas asocijuotąsias ES Rytų partneres – Ukrainą, Sakartvelą ir Moldovą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.02.17 15:08

Atgal