Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas kreipėsi į Seimą dėl J. Varanauskaitės ir D. Višinskienės paskyrimo į LAT teisėjas

2021-10-13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia Lietuvos apeliacinio teismo teisėjos Jūratės Varanauskaitės ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos Dalios Višinskienės kandidatūras į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas.

Prezidento vertinimu, teikiamos kandidatės yra autoritetingos ir gerbiamos teisėjų bendruomenės narės, turinčios nepriekaištingą reputaciją, pasižyminčios išskirtine asmenine ir profesine kompetencija, taip pat yra sukaupusios solidų teisinio darbo stažą.

Į LAT teisėjas teikiama J. Varanauskaitė turi ilgesnį nei 20 metų teisinio darbo stažą, iš kurių – 14 metų eina teisėjos pareigas. Iki paskyrimo į Lietuvos apeliacinį teismą, dirbo teisėja Vilniaus apygardos teisme, Vilniaus miesto apylinkės teisme, Ukmergės rajono apylinkės teisme.

J. Varanauskaitė nuo 2014 m. yra mediatorė, taip pat aktyviai dirba teismų savivaldoje – 2020 m. buvo paskirta Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos nare.

Kita į LAT teisėjas teikiama kandidatė D. Višinskienė teisėjos pareigas eina 29 metus. Ji yra dirbusi bendrosios kompetencijos pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose, taip pat administraciniame teisme. Iki paskyrimo į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos pareigas, dirbo Rokiškio rajono apylinkės teisme, Vilniaus rajono apylinkės teisme, Vilniaus apygardos teisme, Lietuvos apeliaciniam teisme.

D. Višinskienė dalyvauja Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos bei ES valstybės tarybų ir aukščiausiųjų administracinių teismų asociacijos veikloje, yra aktyvi teisėkūros procese.

Remiantis Konstitucija, LAT teisėjus Prezidento teikimu skiria ir atleidžia Lietuvos Respublikos Seimas. Dėl teisėjų paskyrimo, paaukštinimo, perkėlimo ar atleidimo iš pareigų Respublikos Prezidentui pataria speciali įstatymo numatyta teisėjų institucija – Teisėjų taryba.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.13 16:30

Atgal