Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas išreiškė užuojautą dėl bibliografo, visuomenės veikėjo Juozo Tumelio mirties

2022-01-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė užuojautą dėl istoriko, bibliografo, visuomenės veikėjo Juozo Tumelio mirties.

„Netekome tikro mokslo šviesuolio, erudito, senosios Lietuvos raštijos, lietuvių kalbos, literatūros ir filosofijos istorijos tyrinėtojo, knygos kultūros žinovo. Tai buvo didis žmogus, kuris ilgus dešimtmečius nepailsdamas dirbo ne tik kultūrinį, bet ir visuomeninį darbą, telkė Sąjūdžio narius, savo žiniomis ir kryptinga veikla prisidėjo prie lietuvybės puoselėjimo“, – sakė šalies vadovas, reikšdamas užuojautą velionio artimiesiems ir draugams.

J. Tumelis sovietmečiu dėl nelegalios veiklos pašalintas iš lietuvių kalbos ir literatūros studijų Vilniaus universitete, vėliau baigė istorijos studijas, dirbo bibliografu Martyno Mažvydo bibliotekoje. 1990–1992 metais J. Tumelis buvo Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo tarybos pirmininkas, vėliau – Visuotinės lietuvių enciklopedijos mokslinės redakcinės tarybos pirmininkas.

J. Tumelis apdovanotas Gedimino ordino Riterio kryžiumi (1999 m.), Gedimino ordino Karininko kryžiumi (2006 m.), Sausio 13-osios atminimo medaliu (2002 m.).

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2022.01.21 15:16

Atgal