Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Europos Komisijos įsitraukimas sprendžiant migrantų krizę yra didelė pagalba Lietuvai

2021-08-02

Pirmadienį Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos nare Ylva Johansson.

Pagrindinis dėmesys susitikime skirtas situacijai Lietuvos pasienyje su Baltarusija, Lietuvai reikalingą ES paramą, siekiant suvaldyti nelegalios migracijos krizę. Prezidentas akcentavo, ko labiausiai reikia šiuo metu Lietuvai ir kuo Europos Komisija galėtų padėti: papildomus žmogiškuosius ir finansinius išteklius, ES tarpininkavimą repatrijuojant migrantus, užtvarai pasienyje įrengti reikalingus išteklius ir įrangą.

„Tai, kas šiuo metu vyksta Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nėra įprasta migracijos krizė – tai yra Baltarusijos režimo finansuojama hibridinė ataka prieš Lietuvą ir atsakas į ES palaikymą Baltarusijos pilietinei visuomenei, opozicijai ir demokratijos procesams. Tikimės ES institucijų ir šalių narių aktyvaus įsitraukimo, pagalbos ir tarpininkavimo sprendžiant ES ir Baltarusijos sienos apsaugos problemą“, – susitikime sakė Prezidentas.

Šalies vadovas teigė, kad ES institucijų įsitraukimas yra didelė pagalba Lietuvai. Prezidentas išreiškė padėką Europos Komisijai už solidarumą su Lietuva ir pažadą prisidėti sienos apsaugos stiprinimui reikalingomis priemonėmis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.08.02 11:25

Atgal