Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas atidarys konferenciją „Naujoji Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos vizija“

2021-03-03

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kovo 5 d. nuotoliniu būdu atidarys konferenciją „Naujoji Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos vizija“.

„Geopolitinės realijos, tendencijos mūsų kaimynystėje ir globalūs procesai reikalauja naujo požiūrio į Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką, ją grindžiančius principus, ilgalaikius tikslus ir ypač jų tvarumą. Ši politika turi tapti efektyviu užsienio politikos instrumentu ir daugiau prisidėti prie darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo bei valstybės ir visuomenės gerovės kūrimo“, – teigė Prezidentas.

Vystomojo bendradarbiavimo politikos konferencijoje Lietuvos politikai ir ekspertai, Europos Komisijos, EBPO atstovai dalysis savo patirtimi ir patarimais, diskutuos, kokios vystomojo bendradarbiavimo politikos kryptys ir priemonės galėtų būti tinkamiausios ir efektyviausios šaliai. Renginio metu bus pristatomos programos „Kurk Lietuvai“ parengtos rekomendacijos dėl Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos efektyvumo stiprinimo. 

Vystomojo bendradarbiavimo politika – tai neatsiejama išsivysčiusių šalių užsienio politikos dalis, kuria siekiama skatinti ekonominį augimą ir socialinį stabilumą pasaulyje, mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių.

Kviečiame stebėti konferencijos transliaciją svetainėje: https://devcoopconference.lt.

Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos konferenciją organizuoja Prezidentūra su programa „Kurk Lietuvai“ ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.03.03 16:57

Atgal