Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Penkių valstybių vadovai Lenkijoje diskutavo apie valstybingumo pamatus ir Europos ateitį

2021-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos valstybių vadovais dalyvavo diskusijoje apie valstybingumo pamatus ir Europos ateitį.

Diskusijoje „Tautų laimė kyla iš dorų įstatymų, kurių veiksmingumas priklauso nuo jų vykdymo“, kurios pavadinimu tapo citata iš Gegužės 3-iosios Konstitucijos teksto, Prezidentai pasidalijo savo įžvalgomis apie valstybingumo pamatus ir vertybes, kuriomis politikai turi vadovautis priimdami sprendimus.

Lietuvos Prezidentas diskusijoje daugiausia dėmesio skyrė gerovės valstybės koncepcijai bei esminiam ją apibrėžiančiam principui – teisingumui.

„Mūsų valstybės idėja – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi Lietuva – paremta teisingumu. Jei piliečiai nematys valstybėje teisingumo, ji nebus stipri. Jei piliečiai valstybėje nematys teisingumo šiandien, mes nesukursime rytojaus. Jei valstybės nebus stiprios iš vidaus, nebus ir stiprios Europos“, – diskusijoje teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad prieš 230 metų, augančios Rytų galybės akivaizdoje, Lenkijoje ir Lietuvoje atsirado žmonių, kurie tamsiausią valandą nepasidavė, nenuleido rankų ir tęsė Vakarų tradiciją – ne tik savo šalies, bet ir Europos naudai. „Pastarojo meto įvykiai Rytų kaimynystėje dar kartą parodo, kad reikia aiškios strateginės Europos Sąjungos politinės vizijos, kuri formuotų Rytų partnerystės ateitį, atsižvelgdama į partnerių suverenius pasirinkimus ir jų europines aspiracijas“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad teisinga valstybė remiasi dialogu su piliečiais, jų įgalinimu ir įtraukimu į valstybės vadovų priimamus sprendimus. „Tik turėdami stiprią pilietinę visuomenę, turėsime stiprią valstybę ir Europos Sąjungą“, – pridūrė šalies vadovas.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Informacija atnaujinta 2021.05.03 15:20

Atgal