Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Įteikti skiriamieji raštai Lietuvos ambasadoriams Prancūzijoje, Izraelyje ir Armėnijoje

2019-07-25

Ketvirtadienis, liepos 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriams trijose šalyse – Prancūzijoje, Izraelyje ir Armėnijoje.

Lietuvos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Prancūzijoje paskirtas buvęs Prezidentės vyr. patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas, Izraelyje – buvusi ekonomikos ir socialinės politikos vyr. patarėja Lina Antanavičienė, Armėnijoje – Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamento vadovė Inga Stanytė-Toločkienė.

„Šie raštai – tai mano prašymas ir įpareigojimas jums, gerbiami ambasadoriai, deramai atstovauti Lietuvos valstybei, jos santvarkai ir piliečiams užsienio šalyse. Tam nepakaks reprezentacinių pastangų ar diplomatinio protokolo išmanymo, tikiuosi, kad svečiose šalyse aktyviai ir drąsiai skleisite žinią apie Lietuvą kaip stiprią ir dialogą skatinančią valstybę, būsite aktyvūs ekonominėje diplomatijoje, garsinsite vienos Lietuvos idėją, kurios ambasadoriais tampate“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidento pokalbio su N. Aleksiejūnu metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo su Prancūzija prioritetai. Pasak jo, strateginė partnerystė su Prancūzija turi tapti realybe, stiprinant dvišalį bendradarbiavimą saugumo, gynybos ir ekonomikos srityse.

Partnerystės su Izraeliu prioritetų sąraše Prezidentas mato intensyvių tarpvalstybinių santykių tęstinumo užtikrinimą bei galimybių Lietuvos verslo plėtrai sudarymą ypač inovacijų, finansinių technologijų, rizikos kapitalo fondų pritraukimo, gyvybės mokslų ir klinikinių tyrimų srityse.

Kartu su I. Stanyte-Toločkiene aptarta, kad Lietuva siekia skatinti glaudesnius Europos Sąjungos ir Armėnijos ryšius, padedant efektyviai įgyvendinti Partnerystės sutartį, vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimus. „Svarbu keistis gerąja politine, ekonomine ir teisėtvarkos patirtimi su Armėnijos vyriausybe ir organizacijomis, siekiant prisidėti prie šalies gyvybingumo ir proeuropietiškos krypties. Taip pat matome galimybių glaudžiau bendradarbiauti su Armėnija, plėtojant galimybes mūsų šalies verslui, didinant prekių ir paslaugų eksportą“, – sakė Prezidentas.

Paskirtasis ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas Prezidentės vyr. patarėju užsienio politikai dirbo nuo 2015 m., anksčiau ėjo ES departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas Užsienio reikalų ministerijoje, dirbo ministru patarėju ir antruoju sekretoriumi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES, buvo deleguotu nacionaliniu ekspertu Europos Komisijoje.

Ambasadorė ekonomistė Lina Antanavičienė, prieš prisijungdama prie Prezidentės komandos, dirbo Lietuvos Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Kinijoje bei Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento, Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento bei Globalios politikos departamento vadove.

Inga Stanytė-Toločkienė sukaupė tarptautinės politikos patirties dirbdama Užsienio reikalų ministerijos Rytų Kaimynystės politikos departamento vadove.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.26 14:53

Atgal