Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

NATO batalionui Lietuvoje – dveji metai

2019-02-01

Penktadienis, vasario 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, vasario 4 d., 13 val. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje susitiks su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen.

Lietuvos vadovė ir ministrė aptars dvišalį karinį bendradarbiavimą, tolesnius NATO žingsnius, kurie būtini veiksmingai mūsų šalies ir viso regiono gynybai užtikrinti.

Lietuva kartu su sąjungininkėmis siekia Aljanso sprendimų dėl regioninės Baltijos šalių oro gynybos ir pastiprinimo, kad prireikus NATO karinė parama mus operatyviai pasiektų iš oro, jūros ir sausuma.

Po dvišalio susitikimo Prezidentė ir Vokietijos gynybos ministrė dalyvaus NATO priešakinių pajėgų bataliono vadų pasikeitimo ceremonijoje.

Vokietijos vadovaujamas sąjungininkų batalionas Lietuvoje mini antrąsias metines. Per dvejus metus NATO batalione rotavosi dešimties Europos valstybių kariai, o jis pats tapo integralia Lietuvos gynybos dalimi.

Šiuo metu batalione tarnauja Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Norvegijos ir Belgijos kariai bei Islandijos ekspertas. Batalioną yra sustiprinęs Vokietijos tankų kovinis vienetas.

Lietuvą su Vokietija sieja itin sėkmingas ir rezultatyvus karinis bendradarbiavimas. Nuo 2004 m. Vokietija net 10 kartų rotavosi NATO oro policijos misijoje ir saugojo Baltijos šalių oro erdvę. Ši valstybė padeda modernizuoti Lietuvos karines pajėgas ir karinę techniką, ėmėsi lyderystės vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui ir aktyviai sutelkė kitų sąjungininkų pajėgas. Dėl geresnio karinio sąveikavimo, kuris būtinas efektyviai krašto gynybai užtikrinti, pernai Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“, į kurios sudėtį integruotas NATO batalionas, afilijuota su Vokietijos Bundesvero divizija.

Pastaba žiniasklaidai

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys nušviesti Prezidentės susitikimą su Vokietijos gynybos ministre Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, pirmadienį, vasario 4 d., kviečiami iš anksto registruotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento (KAM SKVRD) el. paštu vis@kam.lt.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.02.01 10:04

Atgal