Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Moterų lyderystė – Ukrainos ateičiai kurti

2016-10-17

Pirmadienis, spalio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčia moterų delegacija iš Ukrainos. Smulkiojo verslo ir savivaldos atstovės mūsų šalyje ieško verslo plėtros galimybių, siekia užmegzti kontaktų mokslo ir kultūros ryšiams stiprinti.

„Moterys, kurios drąsiai imasi lyderystės, atsakingai plėtoja verslą ir sukuria naujų darbo vietų – geras pavyzdys visiems Ukrainos žmonėms. Sukrėtimus patiriančiai ir sudėtingas reformas išgyvenančiai šalies ekonomikai būtinas skaidraus verslo indėlis. Sėkmingai užsienio rinkose įsitvirtinęs Lietuvos verslas turi vertingos patirties, kuria gali pasinaudoti ir Ukraina", – sakė šalies vadovė.

Viešnagės Lietuvoje metu Ukrainos verslininkės susitiko ir su Lietuvos verslo atstovais. Šalių prekybos apyvarta 2015 m. siekė 840 mln. litų.

Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Lietuvos Prezidentė Ukrainos verslininkėms palinkėjo ne tik aktyviai tiesti verslo tiltus tarp Lietuvos ir Ukrainos, bet ir nuosekliai prisidėti prie savo šalies ekonomikos atsigavimo.

Prezidentė pabrėžė, kad tik ambicingos reformos Ukrainoje ves atviros ir skaidrios valstybės sukūrimo link. Kova su korupcija vis dar išlieka didžiausiu iššūkiu ir svarbiausia šalies užduotimi. Lietuva aktyviai padeda Ukrainai modernizuojant ekonomiką, stiprinant administracinius gebėjimus.

Susitikime su verslo atstovėmis iš Ukrainos Prezidentė taip pat kalbėjo apie moterų padėtį ginkluotųjų konfliktų zonoje. Moterys skirtingai nei vyrai patiria karo žiaurumus – jos labiau rizikuoja tapti prekybos žmonėmis, seksualinės prievartos aukomis. Konfliktui nurimus, moterims sunkiau atsitiesti, joms labiau trūksta ekonominių galimybių. Todėl, Prezidentės teigimu, veiklių ir ryžtingų moterų verslo iniciatyvos ir asmeniniai pavyzdžiai yra labai svarbūs padedant karą išgyvenusioms ukrainietėms.

Dėl karo Rytų Ukrainoje daugiau nei 1,7 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus. Du trečdaliai jų – moterys ir vaikai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.10.17 15:34

Atgal