Lietuvos Respublikos Prezidentas

Mokslas ir kultūra suartina ir praturtina tautas

2012-04-30

Pirmadienis, balandžio 30 d. (Doha). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Kataro Emyro šeicho Hamad Bin Khalifa Al Thani žmonos Sheikha Mozah bint Nasser Al Missned įkurtame Kataro švietimo, mokslo ir bendruomenės vystymo fonde. Pagrindinis šio fondo tikslas - išsilavinusios visuomenės ugdymas ir nuo energetikos priklausomos Kataro ekonomikos perorientavimas prie žinių ekonomikos.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad išsilavinusi, mokslo ir žinių siekianti visuomenė yra šalies pažangos pagrindas. 

„Šalies sėkmė glūdi ivesticijose į žmogų. Ne tik dujos ir iškasenos yra reikalingos sėkmingam šalies vystymuisi. Išsilavinę ir šviesūs žmonės yra didžiausias valstybės turtas. Tik investuodami į žmones, jų išsilavinimą, mokslą galime išgyventi sudėtingus istorinius laikotarpius ir įveikti sunkumus. Mažai tautai tai ypač svarbu", - teigė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuvą ir Katarą sieja bendras požiūris per švietimą, mokslą ir žinias skatinti valstybės ekonominę raidą. Šalies vadovės teigimu, Lietuva ir Kataras turi puikias galimybes bendradarbiauti mokslo ir kultūros, inovacijų ir aukštųjų technologijų, atsinaujinančios energijos ir medicinos sityse.

Fondo iniciatyva Kataro sostinėje Dohoje įkurtas „Švietimo miestas", kuriame atidaryti žymiausių Europos ir JAV universitetų filialai. „Švietimo miestas" aktyviai prisideda prie progresyvios visuomenės Katare raidos. Čia rengiami ekonomikos vystymui reikalingi specialistai, siekiama skatinti inovacijų, mokslinių išradimų pritaikymą šalies pramonėje ir versle.

Fondo atstovai Prezidentei padovanojo labai retą Korano leidinį, kurį Lietuvos vadovė perduos Vilniaus universiteto bibliotekai. Šalies vadovė taip pat apsilankė islamo menų centre, kur apžiūrėjo ekspoziciją, pristatančią islamo istoriją. Pasak Prezidentės, kultūrų dialogas skatina atvirumą ir ugdo toleranciją tarp tautų. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.04.30 10:33

Atgal