Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodis Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimuose

2021-12-07

Gerbiami Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinovai,

Mieli ceremonijos dalyviai,

kiekvienas čia esantis puikiai žino ir supranta, kas yra Konstitucija. Kasdien statydami savo valstybę, mes į ją remiamės, kaip į mūsų bendro namo pamatus. Mūsų pareiga rūpintis, kad šios pamatinės taisyklės būtų pakankamai tvirtos ir užtikrintų visos konstrukcijos stabilumą.

Būti šios bendruomenės dalimi reiškia ištikimai laikytis konstitucinių principų ir garantuoti vieni kitiems tiek teises, tiek ir pareigas. Nors pamatiniai principai nekinta, tai, kaip jie įgyvendinami, priklauso nuo pokyčių visuomenėje. Kiek aukštų turės mūsų namas, kokie langai bus sudėti ir koks bus namo stogas, priklausys nuo to, kas tame name gyvens.

Būtent todėl nepaprastai svarbu, kad Lietuvos žmonės gerai susipažintų su savo Konstitucija. Svarbu, kad kiekvienas iš mūsų žinotų, kaip atrodo mūsų bendruomenės pamatai, ir kokį krūvį jie gali pakelti.

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Jūs visi, šiandien susirinkę, savo pavyzdžiu rodote, kaip reikia branginti šalies pagrindinį įstatymą ir puoselėti pilietiškumą.

Jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas liudija, kad visi demokratinės Lietuvos valstybės žmonės yra lygūs ir gali sėkmingai įsitraukti į valstybės valdymą. Visi Jūs stengėtės, ruošėtės tam, kad šiandien susirinkę prie Laisvės statulos mes galėtume patvirtinti, kad Lietuva yra galinga, nes laisva, ir kad Lietuva yra mūsų namai, kurios pamatus turime pažinti, kad galėtume juos saugoti ir ginti.

Tikiu, kad Konstitucijos egzaminas gali toliau plėstis, suburti vis daugiau Lietuvos gyventojų ir reikšmingai prisidėti prie piliečių sąmoningumo ugdymo. Dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie šios puikios pilietiškumo ir demokratijos šventės.

Linkiu, kad Konstitucija ir toliau mus kviestų atvirai diskutuoti apie savo valstybę, jos dabartį ir ateitį, bei padėtų išlaikyti demokratines vertybes. Ir toliau kurkime Lietuvos žmonių gerovę ant tvirtų teisinės valstybės pamatų!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2021.12.10 15:16

Atgal