Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodis Lietuvos mokyklų žaidynių apdovanojimo ceremonijoje

2019-09-19

Mieli Lietuvos moksleiviai, pedagogai ir organizatoriai,

šiandien vienu kartu pažymime Lietuvai labai svarbius finalą ir startą – apdovanojame kelis šimtus jaunų sportiškų žmonių ir perduodame simbolinę estafetę kitų metų žaidėjams, net keliems šimtams tūkstančių Lietuvos vaikų ir jaunuolių!  

Finišas ir startas dažnai būna greta – juk ir gyvenime vos užbaigęs viena, imiesi kito. Tai galiu patvirtinti ir savo asmeniniu pavyzdžiu – ilgus metus užsiėmęs viena veikla, ėmiausi kitos, kuri yra susijusi su labai didele atsakomybe. Žmogaus prigimtis – nesustoti vietoje, siekti kažko daugiau. Tikiuosi, kad šiandien apdovanotieji kitąmet sieks viršyti savo pačių rezultatus, o tie, kurie Jums anąmet nusileido, dabar lips ant kulnų ir dės visas pastangas Jus aplenkti. Tikslas laimėti – didelė varomoji jėga. Tačiau ne mažesnė yra bendrystės jėga.  

Lietuvos mokyklų žaidynės – dalyvių skaičiumi didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Jis suvienija visą šalį, plečia jos pažinimą ir draugysčių ratą. Šiandien atstovaujate savo namų sienoms – mokyklai, miestui ar rajonui. Ateis diena, kai galbūt atstovausite visai Lietuvai, o visa Lietuva bus Jūsų palaikymo komanda. Nes sportas kaip jokia kita veikla ryškiai leidžia mums pasijusti viena Lietuva.  

Sporto vertybės nenuginčijamos ir kūnui, ir dvasiai. Sportuodami ne tik ugdote savidrausmę, ištvermę ir atkaklumą, bet ir mokotės pralaimėję atsitiesti, siekti bendrų komandinių tikslų, laikytis žaidimo taisyklių, garbingos kovos, pasitikėjimo savimi ir priešininku. Augate vidumi tvirta karta, kuri bus pasirengusi ginti Lietuvos vardą įvairiausiose srityse – tikiu, nebūtinai sporte.

Nuoširdžiai dėkoju visiems mokytojams ir treneriams, kurie negailėdami laiko motyvuoja, įkvepia jaunąją kartą ir suvokia savo atsakomybę ugdydami taikią, pilietinę visuomenę.

Linkiu visiems sėkmės, stiprybės, pergalių. Ir ne mažiau – tiesiog patirti sporto teikiamą džiaugsmą!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2019.09.19 15:56

Atgal