Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodis geriausių disertacijų apdovanojimų iškilmėse

2021-11-10

Gerbiami mokslininkai,

Mieli renginio dalyviai,

džiaugiuosi, kad po ilgesnės pertraukos vėl galime apdovanoti ir pagerbti geriausių disertacijų autorius. Ypač malonu, kad šiandien su mumis salėje ne tik 2020-ųjų, bet ir 2019 metų laureatai, kuriems pernai šie apdovanojimai pirmą kartą istorijoje buvo įteikti nuotoliniu būdu.

Kiekvieno iš čia susirinkusių mokslininkų įgytas mokslų daktaro laipsnis – tai pirmiausia ryškus asmeninis pasiekimas. Jis žymi daugelį metų trukusias pastangas siekti žinių ir gilintis į pasirinktą mokslo sritį. Kiekvienam iš Jūsų prireikė tikrai daug intelektualinės drąsos, kūrybingumo ir kantrybės, kad taptumėte geriausiais iš geriausių.

Kiekvieno iš Jūsų sėkmė taip pat žymi ir visos valstybės sėkmę. Lietuvai visada buvo ir bus reikalingi aukštos kvalifikacijos ir plataus akiračio ekspertai. Kartais jų svarbą išryškina kritinės situacijos, tokios kaip koronaviruso pandemija. Tačiau savo dalyko žinovų mums reikia kiekvieną dieną, kad sklandžiai vyktų visuomeniniai, kultūriniai, ekonominiai procesai.

Todėl visi turėtume būti dėkingi jauniems žmonėms, kurie pasirinko kartais nelengvą mokslininko kelią. Jie mums rodo, kaip svarbu atidėti į šoną dvejones ir drąsiai pasitikti išbandymus.

Geriausių pastarųjų metų disertacijų temos rodo, kad Lietuvos mokslas eina teisingu keliu, kad jos jaunieji mokslininkai dirba perspektyviausiose XXI a., o gal ir XXII a. mokslo srityse.

Semdamiesi įkvėpimo iš jaunųjų mokslininkų, mes galime drauge pasistengti, kad Lietuvos mokslo politikai taip pat netrūktų sveikų ambicijų ir permainų alkio. Tik nuosekliai ugdydami talentus ir sudarydami jiems galimybes veikti, galime tikėtis reikšmingo mokslo žinių ir inovacijų proveržio.

Pirmuoju žingsniu šia kryptimi gali tapti partijų susitarimas dėl švietimo. Tačiau labai svarbu, kad šio dokumento tekstas kuo greičiau taptų kūnu – konkrečiomis naujomis galimybėmis mūsų mokslininkams ir visai mokslo bendruomenei. To visiems ir palinkėsiu.

O šiandien kviečiu visus pasidžiaugti mūsų mokslininkų pasiekimais. Nuoširdžiai sveikinu visus laureatus, jų artimuosius, mokslinių darbų vadovus, o galiausiai ir visus kitus, kam nuoširdžiai rūpi Lietuvos mokslo ateitis.

Tegul džiugios šių iškilmių akimirkos mus visus įkvepia naujiems darbams, ir tegul mums niekada nepristinga užsispyrimo siekti išsikeltų tikslų!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2021.11.10 12:55

Atgal