Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodis Garbės sargybos kuopos įkūrimo 30-ųjų metinių minėjime

2021-11-18

Gerbiami Lietuvos kariai,

Mieli iškilmių dalyviai,

man nepaprastai malonu šiandien pasveikinti Garbės sargybos kuopą, visus jos esamus ir buvusius karius, su garbingu 30 metų jubiliejumi.

Simboliška, kad susirinkome Simono Daukanto aikštėje, kurią taip artimai pažįsta kiekvienas iš Jūsų. Čia minime svarbiausias valstybines šventes, čia lankosi aukščiausio rango užsienio svečiai, čia priimamos Lietuvos karininkų priesaikos. Šioje aikštėje kiekvieną sekmadienį, per vėliavų pakeitimo ceremoniją, pagerbiami svarbiausi valstybės simboliai.

Visos šios iškilmingos progos neįsivaizduojamos be Jūsų, Garbės sargybos kuopos karių. Prieš 30 metų pradėję kurti lietuviškas karines ceremonijas, Jūs iki šiol garbingai nešate Lietuvos vėliavą oficialiuose renginiuose tiek šalies viduje, tiek ir už jos ribų.

Visi mes žinome: ar šaltis stingdo, ar karštis slegia, Garbės sargybos kuopos kariai visada atliks savo pareigą. Ilgalaikę Jūsų sėkmę užtikrina nuolatinis kruopštus darbas ir dėmesys kiekvienai detalei. Nėra ir negali būti geresnio kariškos drausmės, parengties ir gebėjimo veikti komandoje pavyzdžio už tą, kurį Jūs demonstruojate kiekvieną dieną.

Ne mažiau malonu matyti ir žinoti, kad Garbės sargybos kuopos kariai savo žiniomis ir kasdieniu darbu išreiškia pagarbą praeičiai bei karta iš kartos perduodamoms tradicijoms. Šiandien ne tik dalies Jūsų istoriniai šarvai bei ginkluotė, bet ir puoselėjami įgūdžiai bei idealai mums atspindi palikimą legendomis apipintų Lietuvos karžygių, leičių, kurie kūrė ir nepailsdami stiprino Mindaugo, Gedimino ir Vytauto Didžiojo valstybę.

Tegul Lietuvos ginklo šlovė niekada nesumenksta, ir tegul visada tarnauja tik kilniausiems tikslams. Tegul Garbės sargybos kuopos kariai ir toliau taip sutartinai bei darniai žygiuoja, liudydami nepriklausomos Lietuvos valstybės galią ir ryžtą.

Dėkoju Jums už pasiaukojamą tarnybą!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2021.11.24 10:14

Atgal