Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo kalba „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidaryme

2022-01-22

Gerbiami renginio dalyviai ir svečiai,

Brangūs kauniečiai,

Mieli Lietuvos ir Europos žmonės,

šįvakar kviečiu švęsti Kauną – miestą, kurį daugelį amžių formavo tiek lietuviškos šaknys, tiek ir europietiškas atvirumas bei pagarba.

Ši ypatinga darna kuria nepakartojamą Kauno aurą. Čia norisi praleisti daugiau laiko: neskubant pasivaikščioti Laisvės alėja, pasigėrėti miniatiūrine Šv. Gertrūdos bažnytėle, nusilenkti Žaliakalnio grožiui, stabtelėti prie išraiškingų istorinių pastatų.

Kaunas šiandien yra unikalios modernizmo architektūros, universitetų, verslo ir sporto, o svarbiausia – orių, laisvų ir kūrybingų žmonių miestas. Miestas, garsus Marijos Gimbutienės, Arbit Blato, brolių Minkowskių, Jurgio Mačiūno, Stasio Šalkauskio pasiekimais, kaip ir Arvydo Sabonio, Šarūno Jasikevičiaus ir Rūtos Meilutytės pergalėmis. Miestas, kuriame už visų mūsų laisvę veikti ir kurti prieš 50 metų savo jauną gyvenimą paaukojo Romas Kalanta.

Įkvėpti Europos kultūros sostinės vardo, mes visi ieškome savo kelių į Kauną. Mėginame įspėti jo išskirtinumo ir sėkmės paslaptį.

Čia visada gyveno drąsūs ir energingi žmonės, dovanoję miestui gyvybingumą ir judėjimą.

Nuo regioninio centro iki Valstybės laikinosios sostinės;

Nuo tautinio stiliaus iki europietiškų tradicijų modernizmo architektūroje;

Nuo Santakoje stūksančio miesto simbolio – XIV amžiaus pilies – iki Fluxus kopimų į Parodos kalną –

visas šis nesibaigiantis virsmas atskleidžia, kuria ir praturtina Europą Kaune, kaip ir Kauną – Europoje.

Džiaugiuosi, kad šiandien taip pat turime galimybę švęsti Europą. Esu dėkingas UNESCO Generalinei Direktorei Audrey Azoulay, kad savo apsilankymu pagerbė mūsų šventę. Taip pat dėkoju Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Charles‘iui Micheliui ir Europos Komisijos Pirmininkei Ursulai von der Leyen, kurių sveikinimus Kaunui netrukus išvysime.

Lietuvoje plačiai žinoma frazė „Kaunas yra Kaunas“. Šiandien norisi pasakyti kiek kitaip: „Kaunas yra Kultūra!“ Lietuvos ir Europos kultūra.

Kūrybingų 2022-ųjų metų mums visiems!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2022.01.24 13:29

Atgal