Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto įkūrimo 240-ųjų metinių proga

2021-11-23

Gerbiami Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bendruomenės nariai,

sveikinu Jus visus garbingo 240-ojo jubiliejaus proga.

Medicinos fakulteto įkūrimo istorija neatsiejama nuo reikšmingų visuomeninių ir kultūrinių permainų XVIII amžiaus pabaigos Lietuvoje. Veržli medicinos mokslo raida ne tik sąlygojo poreikį šiuolaikiškai dėstyti mediciną, bet ir pati buvo skatinama Vilniaus universitete susibūrusių aukščiausios kvalifikacijos specialistų iš užsienio.

Nuo pat pirmųjų žingsnių Medicinos fakultetas, kaip integrali europinės aukštojo mokslo sistemos dalis, sąlygojo naujoviškų idėjų ir žinių apykaitą. Ji išlieka gyvybiškai svarbi ir šiomis dienomis, kai tiek daug kalbame apie mokslo tarptautiškumą ir inovacijų sklaidą.

Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad Jūsų fakultetas, sukaupęs net 240 metų patirtį, tebėra medicinos šviesuolių kalvė. Pastaruoju metu turėjau dar daugiau progų įsitikinti, kad čia užauga ne tik plataus akiračio medicinos profesionalai, bet ir neeilinės asmenybės, į kurias visi galime lygiuotis.

Esu nuoširdžiai dėkingas už visų Lietuvos medikų atsidavimą ir drąsą pasaulinės nelaimės metu stovėti priešakinėse linijose ir gelbėti žmonių gyvybes. Kreipdamasis į Medicinos fakulteto bendruomenę, prašau ne mažiau aktyviai dalyvauti brėžiant kryptį, kaip mes galėtume išeiti iš užsitęsusios pandeminės krizės ir prisitaikyti gyventi su naujuoju koronavirusu. Jūsų įžvalgos ir rekomendacijos svarbiausioms valstybės institucijoms visada buvo ir bus neįkainojamos vertės.

Linkiu, kad Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas ir toliau sėkmingai plėtotų tarptautinius ryšius, skleistų visuomenėje ekspertines žinias ir, svarbiausia, augintų naują medicinos profesionalų kartą. Didžiausios sėkmės Jums visiems!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2021.11.24 10:16

Atgal