Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimo proga

2021-10-01

Gerbiami Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos nariai, mieli senjorai,

sveikinu Jus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga!

Didžiausios visų mūsų pagarbos nusipelno beveik trečdalis Lietuvos gyventojų, kurie, sulaukę garbaus amžiaus, kasdienybėje atskleidžia tikrąją žmogaus gyvenimo prasmę ir vertę.

Šiame lekiančiame, skubančiame ir vis labiau virtualybėje skęstančiame pasaulyje vyresnio amžiaus žmonės noriai dalinasi įgyta patirtimi ir kuria ramybės uostus savo vaikams, anūkams bei jaunesniems kolegoms. Jie primena, kokie svarbūs yra žmogiškieji ryšiai ir buvimas kartu.

Tiesa ir tai, kad senyvo amžiaus žmones labiau nei kitus visuomenės narius veikia socialiniai skauduliai. Jų socialinę atskirtį lemia sumažėjusios pajamos, sveikatos problemos ar siaurėjantis socialinis artimųjų ir draugų ratas. Palyginti su kitomis Lietuvos socialinėmis grupėmis, senatvės pensininkų skurdo rizikos lygis išlieka vienas didžiausių. Nors per dvejus metus vidutinė senatvės pensija išaugo beveik 70 eurų, tik tolesnis spartus jos augimas priartintų mus prie orios senatvės garantijų.

Valstybės užduotis ir toliau lieka užtikrinti pagyvenusių žmonių gerovę, padėti jiems išsaugoti sveikatą, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, plėsti aktyvaus dalyvavimo darbo rinkoje ir visuomeniniame gyvenime galimybes.

Žinau, kad daug pagyvenusių žmonių jėgų pareikalavo ir nemažai kasdienių rūpesčių sukėlė koronaviruso pandemija. Jums teko skrupulingai planuoti vizitus pas gydytojus, per šventes žvelgti į vaikus ir anūkus telefono ekrane, skiepytis dėl savo ir artimųjų gerovės.

Noriu padėkoti Jums visiems už drąsą, ryžtą ir pastangas įveikti visus iškylančius iššūkius. Ir toliau būkite mums visiems pavyzdžiu. Rodykite neblėstantį žmogaus grožį kaip gebėjimą būti bendrystėje su kitais, priimti pagalbą ir ją teikti, spinduliuoti žmogišką šilumą, pozityvumą ir viltį – bei įkvėpti tai daryti kitus. Ačiū Jums!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2021.10.01 14:50

Atgal