Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Seimo rudens sesijos pradžios proga

2020-09-10

Gerbiami Seimo nariai,

sveikinu Jus susirinkus į paskutinę XII kadencijos Seimo sesiją. Iki rinkimų lieka vos mėnuo, tad laiko užbaigti svarbiausiems darbams ir išpildyti rinkėjams duotus pažadus lieka nedaug.

Politiniame sezone – tai pats sudėtingiausias metas, kai neretai kyla pagundų pamiršti ilgalaikius strateginius tikslus ir imtis vienadienių sprendimų, kurie padėtų rinkimų kampanijos metu. Arba priimti įstatymus, kurie būtų naudingi tik vienai suinteresuotai grupei. Tačiau tai – pavojingas kelias, mažinantis rinkėjų pasitikėjimą valstybe.

Šiam Seimui teko demonstruoti susitelkimą itin sudėtingomis aplinkybėmis. Praėjusio pavasario sesija, kurios eigą esmingai veikė koronaviruso pandemija, parodė, kad tautos išrinkti atstovai gali rasti valią kartu priimti valstybei būtinus sprendimus.

Tokios valios prireiks ir artimiausiu metu.

Mėnuo, ar du, yra didelis laiko tarpas, kai kalbame apie pokyčių siekiančios valstybės gyvenimą. Mes negalime jo prarasti rinkimų batalijose. Todėl Seimo susitelkimas paskutiniams darbo mėnesiams yra itin svarbus.

Biudžeto svarstymas bus vienas tokių darbų, kurį pradės šis, o baigs jau naujasis Seimas.

Lietuva privalo atsižvelgti į geopolitinę padėtį regione. Todėl lėšos, kurias skiriame nacionaliniam saugumui užtikrinti, turi būti tokios, kokios numatytos nacionaliniame partijų susitarime.

Lietuva privalo užtikrinti savo piliečių gerovę, ir pirmiausia tų, kurie šiandien susiduria su didžiausia socialine atskirtimi ir skurdu. Todėl toliau turime nuosekliai ir tvariai didinti pensijas ir neapmokestinamąjį pajamų dydį.

Lietuva privalo kurti pagrindą inovatyviai, aukštos pridėtinės vertės ekonomikai. Todėl turime papildomai investuoti į mokslą ir inovacijas.

Švietimo sistemos atnaujinimas užtikrinant lygaus starto galimybes visiems Lietuvos vaikams, kad ir kur jie gyventų, kovos su korupcija sistemos pertvarka – tai kelios iš įstatymų iniciatyvų, kurias pristatysiu Seimui šioje sesijoje ir kurioms tikiuosi sulaukti Jūsų palaikymo.

Seimo darbų plane taip pat yra Lietuvos Respublikos Prezidento svarstymui pateikta viešųjų pirkimų sistemos reforma, Vyriausybės siūlomos šešėlinės ekonomikos mažinimo priemonės ir atstuminės kelių mokesčių sistemos, vadinamojo E. tolingo, sukūrimas.

Šių įstatymų iniciatyvų įgyvendinimas leistų spręsti įsisenėjusias problemas, užtikrintų reikšmingas valstybės lėšas, kurias galėtume skirti žmonių gerovei bei pademonstruoti atsakingą Lietuvos požiūrį į globalius iššūkius, tokius kaip klimato kaita.

Seime šiai sesijai pateikta beveik 600 įstatymų projektų. Jūsų pareiga ir atsakomybė bus atskirti grūdus nuo pelų, įstatymus, sąlygojančius strateginius pokyčius, nuo vienadienių iniciatyvų, sąžiningą pažadų rinkėjams įgyvendinimą nuo bandymo juos patraukti savo pusėn papildomomis išmokomis.

Esate ilgos distancijos finišo tiesiojoje – nesuklupkite joje!

Linkiu visiems sėkmės.

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Informacija atnaujinta 2020.09.10 10:30

Atgal